Нічний фестиваль у Луцькому замку [відео]

  Стародавні ремісники, танцюристи i лицарі влаштували незабутнє свято для містян і туристів. Гостей приймав сам князь Любарт - історичний господар маєтку.

  Ще завидна Луцький замок окуповують ремісники. Вихваляються власним крамом, торгуються із першими відвідувачами і не припиняють працювати над виробами.

  Плести із соломи дівчата навчилися в рідному селі.  Кажуть, цим ремеслом можна непогано заробити.

  Людмила Стукалова: "Переважно на фестивалях продаємо роботи або на ярмарках... Ангелочки, брошечки, ну більш такі дрібні, або берегиню більші такі з дитинкою, з немовлятком, то їх замовляють як оберіг у хату".

  Кухарі зі Львова готують для гостей фестивалю  середньовічний делікатес – кабана на рожні.

  Іван, кухар зі Львова: "Це натуральна продукція, екологічно чиста, годована на молоці, картопля, пшениця мелена, так до року часу".

  Але не лише наїдками годують гостей свята. Як духовну поживу - підготували екскурс в історію. Для усіх охочих проводять екскурсії підземеллями замка і навколишніх храмів, розповідають про виникнення, розбудову і славу стародавнього Луцька. 

  Тетяна Гнатів, начальник Луцького міського управління культури: "Історики кажуть, що в давнину лучани відпочивали в такий спосіб. і це було традиційно, Тому ми намагаємося відтворити різні епохи міста і водночас упродовж ночі ми проживаємо всі епохи міста від давнини і до сьогодення, від ХІІ століття до сьогоднішнього часу".

  І от - кульмінація свята. Князь Любарт разом зі своїми нащадками запалює вогонь Луцького замку.

  Шоу в розпалі. Синтезується старовинна і сучасна музика, реконструктори епох вчать старовинним танцям. Охочих чимало. Одна з найкоротших ночей року запам`ятається надовго.

  Олександра Фетисова, Андрій Гнатюк, Луцьк, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  В Ужгороді відбувся фестиваль наречених [відео]
  Наступний матеріал
  Битву під Берестечком реконструювали на Рівненщині [відео]
  Теги: