Битву під Берестечком реконструювали на Рівненщині [відео]

  Одне з найбільших європейських бойовищ часів Середньовіччя розпочалося 28-го червня 360 років тому. Битву, в якій зійшлися козаки Богдана Хмельницького та солдати польського короля - відтворили силами двох сотень аматорів. вони вшанували пам`ять загиблих у тій баталії.

  На полі Берестецької битви, як і 360 років тому - триває підготовка до бою. А це - процес трудомісткий, адже навіть кулі в ті часи - виготовляли вручну. 

  Тарас Манюта, козак: "Ми зараз крутимо набої, тобто хтось з козаків займається тим що нарізає певної форми папір. Хтось займається так як я накручуванням, хтось — засипанням засипанням пороху. Далі готові кулі кладемо в так звану ладівницю".

  Тарас із Владиславом уже кілька років беруть участь у реконструкціях середньовічних баталій. Кажуть, це задоволення дороге - один історично достовірний костюм з обладунком потягне, щонайменше, на вісім тисяч гривень. Хлопці кажуть - готувалися ґрунтовно, і нині почуваються справжніми козаками. 

  Владислав Куценко, козак: "Починалося все з того, що ми вивчали теоретичну частину. Ми відшукували в книжках, в музеях дивилися як виглядають копії які ви бачите у нас. Після цього ми досліджували тактику боїв, яка була у козаків, досліджували побут, кухню, тобто все життя, яке вони проводили в той час".

  Олекса Руденко - один із постановників сучасної  битви під Берестечком. Київський художник понад п’ятнадцять років займається реконструкціями.  Щоправда, зазвичай це битви французької армії середніх віків. Для відтворення Берестецької битви - зібрав друзів з історичних товариств України, Польщі, Чехії та Білорусі. Зізнається - було складно, але зусилля того варті.

  Олекса Руденко, сотник, відповідальний за реконструкцію битви: "Військово-історична реконструкція у даному випадку, якщо не панацея, то принаймні дуже цікавий спосіб увічнення пам`яті наших предків без політичної кон`юнктури. Бо серед нас друзі і немає значення хто з нас козак, а хто коронний жовнір".

  Битва закінчилась. Як і 360 років тому, поле вкривають тіла загиблих козаків. І якщо навіть відтворення реконструкторам удалося не повністю, вони запевняють, головне переосмислити історичні події і зробити висновки.

  Андрій Лобчук, Сергій Орлов, Рівненщина, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Нічний фестиваль у Луцькому замку [відео]
  Наступний матеріал
  Напрацювання концепції роботи Конституційної Асамблеї завершиться у липні – Ставнійчук
  Теги: