Александр Хуг
Александр Хуг 5 канал

"Непорозуміння": Хуг пояснив свій коментар для Foreign Policy

  Також на неоднозначні моменти з інтерв'ю відреагували в ОБСЄ

  Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг назвав "непорозумінням" поширення у ЗМІ його слів про відсутність доказів російської участі у війні на Донбасі. 

  У коментарі проекту "Радіо Свобода" "Радіо Донбас.Реалії" Хуг зазначив, що місія взагалі не робить висновків на основі зібраних нею фактів, а лише фіксує пересування техніки, людей та завдані бойовими діями руйнування.

  "Виникло непорозуміння, яке згодом було уточнене, і вже була видана нова версія цієї статті. В принципі, я не можу говорити про наявність або відсутність будь-яких доказів, оскільки місії ОБСЄ в Україні доручено завдання встановлювати та звітувати про факти. Ми не робимо жодних висновків на основі цих фактів, а також не надаємо доказів. Факти викладені в наших звітах говорять самі за себе, особливо ті, про які було згадано в моєму інтерв'ю журналу Foreign Policy", – сказав Хуг.

  "Важливо зрозуміти, що ми є спостережною місією. Ми не займаємося розслідуваннями", – додав він.

  У самій же місії коментар Хуга назвали некоректно процитованим.

  "Частина тексту, опублікованого вчора в інтерв’ю журналу Foreign Policy, була некорректно процитованою та згодом була виправлена. Ми, як і раніше, рішуче віддані реалізації мандата СММ задля надання підтримки Україні та сприяння нормалізації ситуації", – йдеться в поясненні.

  Нагадаємо, Александр Хуг дав розлогі коментарі виданню Foreign Policy про ситуацію на українському Сході і їхній вміст спричинив бурхливі дискусії.

  Водночас у цьому ж інтерв'ю пролунала неоднозначна позиція щодо присутності на Донбасі кадрових військових Російської Федерації.

  Низка українських посадовців та політиків обурилася фразою заступника голови місії ОБСЄ в Україні, яка прозвучала саме так :"моніторингова місія не побачила прямих доказів російського втручання на Сході України". Цю фразу пізніше видалило саме видання Foreign Policy, відредагувавши інтерв'ю.

  "Недолуга і невдала заява" – так слова Александра Хуга про російські форми назвала Уповноважена президента з питань мирного врегулювання ситуації на Сході Ірина Геращенко. Зазначила, що вдячна тим спостерігачам, які фіксують факти російської присутності на Донбасі та оприлюднюють відповідні дані. Також Геращенко поставила низку запитань до Хуга, стосовно Донбасу, насильства з боку бойовиків і катастрофи МН17.

  Попередній матеріал
  Президент: Українсько-білоруський кордон – це кордон дружби
  Наступний матеріал
  Голові делегації рибгоспу Росії заборонили в'їзд в Україну – ДПСУ

  "Не його точка зору": подробиці скандалу, щодо слів Хуга про російських найманців

  ОБСЄ вистежила, де окупанти ховають "Гради" та "Гвоздики"

  Стало відоме ім'я нового заступника голови СММ ОБСЄ в Україні

  Гатили з гранатометів: штаб назвав найгарячіші точки, які бойовики взяли під приціл минулої доби

  Двоє українських армійців зазнали поранень протягом доби – штаб

  Задіяли і "Молот": як без жодного пострілу тренуються мінометники на Луганщині