Александр Хуг - голова СММ ОБСЄ 1492News.com

"Не його точка зору": подробиці скандалу, щодо слів Хуга про російських найманців

  Низку українських посадовців та політиків обурила фраза "моніторингова місія не побачила прямих доказів російського втручання на Сході України"

  Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг дав розлогі коментарі виданню Foreign Policy про ситуацію на українському Сході і їхній вміст спричинив бурхливі дискусії.

  На запитання журналістки про позицію організації стосовно фактів російської агресії, Хуг зазначив, що є кілька речей, які вдалося зафіксувати місії. Це, зокрема, конвої, що незаконно перетинають кордон на окупованій бойовиками території та військова техніка.

  "Ми бачили конвої, що виїжджають та заїжджають до України ґрунтовими дорогами посеред ночі, у місцях, де немає офіційного перетину кордону. На одному з таких, ми навіть зробили відеозапис і оприлюднили його. Ми зафіксували певне озброєння, а також військове електронне обладнання", – розповів Хуг.

  Водночас у цьому ж інтерв'ю пролунала неоднозначна позиція щодо присутності на Донбасі кадрових військових Російської Федерації.

  "Ми бачили чоловіків зі знаками розрізнення та емблемами Російської Федерації, та ви можете купити таку форму будь-де. Ми також бачили знаки Німеччини, Іспанії та інших, Росії, зокрема", – заявив представник ОБСЄ.

  "Найбільше мене розчаровує те, що я знаю – цей конфлікт можна закінчити, військово-технічна її частина може завершитися за годину, якщо відповідні політичні рішення будуть ухвалені обома сторонами", – додав він.

  "Недолуга і невдала заява" – так слова Александра Хуга про російські форми назвала Уповноважена президента з питань мирного врегулювання ситуації на Сході Ірина Геращенко. Зазначила, що вдячна тим спостерігачам, які фіксують факти російської присутності на Донбасі та оприлюднюють відповідні дані. Також Геращенко поставила низку запитань до Хуга, стосовно Донбасу, насильства з боку бойовиків і катастрофи МН17.

  Водночас низка українських посадовців та політиків обурилася фразою заступника голови місії ОБСЄ в Україні, яка прозвучала саме так :"моніторингова місія не побачила прямих доказів російського втручання на Сході України". Цю фразу пізніше видалило саме видання Foreign Policy, відредагувавши інтерв'ю з Александром Хугом.

  "Це інтерв'ю було відредаговане: скорочене та уточнене. У ранній версії пан Хуг зазначив, що спостерігачі ОБСЄ не бачили прямих доказів російського втручання на Схід України. Ми прибрали це зауваження, оскільки воно не передає його точку зору. Далі він продовжує наводити факти та спостереження, які зафіксувала моніторингова місія", – йдеться у поясненні.

  Зазначимо, місія Хуга завершується 31 жовтня, тоді він іде зі своєї посади.

  Попередній матеріал
  В Україну повернулася важка недуга: є перші хворі на дифтерію
  Наступний матеріал
  Українці замість Росії їдуть до ЄС – "Укрзалізниця"

  "Танки не купиш на базарі": Геращенко відповіла на заяву Хуга про російські форми

  ОБСЄ вистежила, де окупанти ховають "Гради" та "Гвоздики"

  Стало відоме ім'я нового заступника голови СММ ОБСЄ в Україні

  Гатили з гранатометів: штаб назвав найгарячіші точки, які бойовики взяли під приціл минулої доби

  Двоє українських армійців зазнали поранень протягом доби – штаб

  Задіяли і "Молот": як без жодного пострілу тренуються мінометники на Луганщині