Пікет за імпічмент у Рівному
Пікет за імпічмент у Рівному 5 канал

"Не погоджені з владою": розлого про скандал з пікетом за імпічмент у Рівному

Читайте по-русски
Через затримання протестувальників мітингувати вийшли і в Києві під стіни будівлі МВС

Хочеш імпічмент – готуйся до розмови у відділку. У Рівному набрав обертів скандал із пікетом двох молодих людей, який завершився спілкуванням із поліцією. Як реалізація конституційних свобод перетворилася на обговорення інциденту з боку політиків та викликали коментарі особисто від глави держави – у наступному сюжеті.

Субота, 25 травня, майдан Незалежності в центрі Рівного. 16-річна Дар'я Коцюруба зі своїм 20-річним знайомим влаштовують імпровізований пікет. Вимагають імпічмент Володимиру Зеленському.

"Мене і мого друга особисто не задовольнили призначення кварталівців на державні посади і призначення люстрованих недавно людей на державні посади, і виступ президента російською мовою на території України", - пояснила учасниця мітингу Дар`я Коцюруба.

Позиція двох молодих людей не подобається місцевим правоохоронцям. Акцію припиняють, мітингарі йдуть до відділку. Їм виписують штрафи. Затримані стверджують - поліцейські повідомили їм про затримання.

"Ця жіночка почала мені казати в грубій формі, щоб я підходила до неї, і йшла нагору для дачі показань. Вона почала кричати на мене, зателефонувала своєму головному,він прийшов і сказав мені, що я все-таки затримана. Вони кричали на мене, тисли. Ця пані кілька разів говорила мені, що я псую їй сьогодні день тому що вона хотіла кудись повести сина, а через те. що я така нагла, вона не може цього зробити", - розповідає Дар'я.

Зрештою двох мітингувальників відпускають. Втім, вже наступного дня ситуацію коментує перший віце-спікер парламенту - Ірина Геращенко. Нагадує - акції протесту - це ще один прояв демократії.

"П'ять попередніх років Банкову, Верховну Раду, Кабінет Міністрів, обладміністрації чи не щодня пікетували: оголошували голодування, встановлювали намети, унітази, закидали іграшковими свинями. Іноді це були досить агресивні, а не тихі акції. По-різному поводилися мітингарі, це була демократія. Всіх цих мітингарів не чіпали", - коментує Геращенко.

Після розголосу, місцева поліція запевняє - мітингарів не затримували, тільки запросили до відділку для з'ясування обставин. А ті - і не відмовилися.

"Правомірність складання даних адмінматеріалів перевірила Рівненська місцева прокуратура, і не виявила порушень з боку поліцейських. У той же час при вчиненні таких дрібних правопорушень доцільніше було б обмежитися профілактичною бесідою, дотримання вимог законодавства  - при проведенні подібних акцій. Остаточна правова оцінка буде дана після проведення службової перевірки", - прокоментував начальник обласного ГУ НП Валерій Самчук.

На конфлікт відреагував і сам об'єкт критики рівненських протестувальників - чинний глава держави. Вже звично, через фейсбук - закликав поліцію не переслідувати через політичні протести.

"З’ясував ситуацію щодо нібито затримання хлопця та дівчини, які влаштували проти мене протест у Рівному. Ніякого затримання не було, але правоохоронці могли діяти м’якше. В поліції проведуть службову перевірку. Закликаю МВС не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо люди не порушують правопорядок. Критики не боюся", - запевнив Зеленський.

Через затримання протестувальників у Рівному - мітингувати вийшли і в Києві. Під стінами МВС зібралися кілька десятків небайдужих.

"Дитину одну з плакатом беруть і виписують їй штраф про адмінправопорушення, вони ті гроші звичайно заплатять, але навіщо їй таке?", - коментує активіст Олексій Пастернак.

Поліція діалогу нагадала активістам  - як і в Рівному - їхні збори так само не погоджені із владою. Тому ще подумають - чи не кваліфікувати вже цей мітинг, як порушення закону про мирні зібрання.

Тетяна Мосієнко, Анна Брикова, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Події на сході не лякають": для випускників Військово-морського ліцею пролунав останній дзвоник
Наступний матеріал
Під Києвом відтворили історичний бій проти більшовиків 1920-го року – репортаж з Боярки
Loading...