Наступне засідання суду над "тризубівцями" відбудеться за 2 тижні

  Жовтневий райсуд Запоріжжя розпочав слухання справи членів організації "Тризуб", яких обвинувачують у пошкодженні майна в особливо великих розмірах. Зокрема, йдеться про обезголовлення монумента Сталіну у грудні минулого року на території обласної організації Компартії. Одного із восьми обвинувачених суд звільнив з-під варти.

  Вісьмох обвинувачених до зали суду привели під конвоєм. На підписці про невиїзд – дев`ятий підсудний. Ніна Андрющенко, мати одного з хлопців у клітці, каже, що не бачила сина більше трьох місяців. У залі суду їй також не дозволили поспілкуватися з ним.

  Із восьми поданих адвокатом клопотань щодо зміни запобіжних заходів, суд задовольнив лише одне – воно стосується саме студента Едуарда Андрющенка. З-під варти його відпускають на поруки одразу після завершення слухань. Решта тризубівців - залишаються у СІЗО.

  Едуард Андрущенко, обвинувачений: "Підтримали багато хто: рідні, друзі, які виявились справжніми друзями, і рідний історичной факультет дуже підтримав, хвилювався за мене. Багато людей зі всієї України, і дуже дякую їм за це. Сподіваюсь, в інших хлопців теж все буде добре".

  Дев’ятьох тризубівців звинувачують у пошкодженні майна в особливо великих розмірах. Мова йде про відпиляну голову монумента Сталіну 28 грудня минулого року біля приміщення обласної організації компартії України. Підсудні зізнаються, що брали участь у акції, винними себе не визнають. 

  Василь Абрамів, підсудний: "Я і мої товариші діяли не хз хуліганських мотивів і не мали наміру порушувати громадський порядок. Моєю метою було демонтувати бюст Сталіна. Я робив це виключно з ідеологічних міркувань. Мені було відомо що цей бюст було встановлено з порушенням закону, без відповідних дозволів і погоджень у державних органів. Сталін є злочинцем, який організовував Голодомор і масове знищення українського народу".

  Запорізькі комуністи звинувачення націонал-патріотів відкидають. Кажуть, монумент встановили законно. А завдану шкоду пам`ятнику оцінюють у понад 370 тисяч гривень.

  Олексій Бабурін, голова обласної організації КПУ:
  "Наверное, ничем не измерить все-таки страдания людей, которые собирали по-крохам на этот памятник. Памятник стоял на частной территории, и вандалы не погнушались ничем для того, чтоб причинить эту душевную боль. Я думаю, они просто укоротили век нашим ветеранам".

  Наступне засідання суду призначили на 13 квітня. Паралельно із судовими засіданнями у справі "тризубівців", триває збір коштів на новий монумент Сталіну. Ініціатори - група запорізьких ветеранів, планує встановити бюст якщо не на тому ж місці, то бодай всередині офісу КПУ.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Запоріжжя, 5 канал. 
   

  Попередній матеріал
  У другій за чисельністю країні світу пройшов перепис населення
  Наступний матеріал
  У Великій Британії допитують екс-міністра зовнішніх справ Лівії
  Теги:
  Loading...