Ігор Насалик
Ігор Насалик Міністерство енергетики та вугільної промисловості

Насалик розвіяв головні міфи щодо енергетичного стану України

  Україні вдалося уникнути віялових відключень та впоратися з опалювальним сезоном

  У п’ятницю, 24 лютого, на пленарному засіданні Верховної Ради міністр енергетики Ігор Насалик звітував про ситуацію в енергетичному секторі України. Під час виступу він розвінчав найбільш популярні міфи щодо енергетичного стану України в умовах "економічної блокади" ОРДЛО, передає "5 канал".

  "Сьогодні я хочу зупинитися на міфах, які свідомо чи несвідомо нав’язуються українському суспільству.

  • Міф №1. Міністерство енергетики і влада нічого не зробили для того, щоб дивесифікувати поставку антрацитової групи вугілля з неконтрольованої території. Вам пропонується чотири проекти – це рішення наукове, технічне, фінансове наших енергетиків, щоб диверсифікувати поставку антрацитової групи вугілля. Два з цих рішень реалізовано, ще два є в проекті на 2017 рік", - зазначив Насалик.

  За його словами, перше рішення – це переведення двох блоків Зміївської ТЕЦ на газову групу вугілля. "Економія по цьому проекту складає 1 мільйон тонн вугілля", - наголосив міністр енергетики.

  Другий проект стосується лінії Запорізька АЕС-Каховська АЕС. За цим проектом тільки за три місяці прогнозована економія складе 750 тисяч тонн вугілля.

  "Третій проект, який реалізовано – це Рівненська АЕС-Київська ПС 750-ка. Цей проект уже дав можливість диверсифікувати 1,440 мільйони тонн антрацитової групи вугілля. Четвертий проект – уведений влітку цього року. Це блок №3 - будівництво на Дністровській ГАЕС. Планується завершувати (будівництво) блоку №4. Економія по цим двом проектам – один, що діє, та другий, який буде уведений - порядку 700 тисяч тонн вугілля", – наголосив Насалик. 

  Відтак, резюмував міністр енергетики, "проекти, що ввелися та вводяться, дають змогу зекономити в цьому уроці 3,5 мільйони тонн антрацитової групи вугілля, тобто одну третину того, що йде з окупованих територій". 

  • Міф №2. Міністерство і уряд не підготувалися до опалювального сезону.

  "Якщо коротко, я повинен сказати – 30-й день йде блокада. Сама методика  підготовки складів теплових генерацій передбачає їх запаси на 30-денний термін. Тобто на сьогоднішній день в Україні повинно бути віялове відключення… У нас був не один, а два опалювальні сезони. Якщо ви побачите навантаження на теплову систему у грудні, січні та лютому, і навантаження з травня до серпня, то воно було на 10-15% вище, ніж зимою... Але нам вдалося розблокувати господарську частину роботи на "Енергоатом" та вивести у той необхідний режим, який є на сьогодні", – відзначив міністр.

  • Міф №3. Надзвичайні заходи в Україні уведені для того, щоб зробити віялові відключення.

  "Віялові відключені пов’язані з тим, щоб стабілізувати роботу об’єднаної енергосистеми і мінімізувати віялові відключення… Основна задача надзвичайних заходів – зменшити генерації, які працюють на антрацитовій групі вугілля. Нам вдалося зменшити генерацію з 36 тисяч тонн антрацитової групи до 12, які діють на сьогоднішній день", – запевнив Насалик.

  Нагадаємо, в лютому в "Укренерго" розповіли на скільки вистачить запасів, аби не було аварійних відключень. Крім того, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що уряд України має чіткий план відновлення енергонезалежності.

  Попередній матеріал
  "Відсвяткували": п'яні російські найманці обстріляли власні позиції – є вбиті
  Наступний матеріал
  Військова техніка та 200 офіцерів: у США розігнали табір мітингувальників проти будівництва нафтопроводу – відео
  Loading...

  Вугілля є: В "Укренерго" розповіли на скільки вистачить запасів, аби не було аварійних відключень

  Гройсман доручив Міненерговугілля створити до осені електронну біржу для торгівлі вугіллям

  Транспортна блокада ОРДЛО загрожує енергетичній безпеці та економіці України – G7