Міністерство енергетики та вугільної промисловості

У разі "блокади Донбасу" можливі віялові відключення світла у кінці березня – Насалик

Зі слів міністра, ведуться переговори з приватними компаніями про постачання антрацитової групи вугілля з США обсягом 1 млн тонн

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик допускає можливість віялових відключень електроенергії з кінця березня у разі продовження повного блокування поставок енергетичного вугілля із зони АТО. Про це він сказав на прес-конференції в Києві у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".

"Якщо буде повністю перекрита зона АТО, я можу підтвердити, що в певний період у нас буде адаптація, і ми перейдемо до віялових відключень та обмеження в енергосистемі", – зазначив Насалик.

За його словами, наявних запасів антрацитового вугілля вистачить для роботи ТЕС до кінця зими і у разі повної блокади запаси антрацитової групи до кінця березня будуть фактично на нулі. Насалик уточнив, що наразі паралельно ведуться переговори з приватними компаніями про постачання антрацитової групи вугілля зі США обсягом 1 млн тонн.

Водночас міністр зауважив, що в разі досягнення домовленості і до моменту прибуття вугілля в Україну мине не менше 50-60 днів. Цей розрив у часі необхідно буде чимось компенсувати і ця компенсація можлива тільки за рахунок обмеження електроенергії.

Насалик також наголосив, що якщо Україна вийде на зовнішні ринки із метою купити 8 млн тонн вугілля – ціна може зрости на 30-40%, а значить додаткові 20 млрд грн можуть лягти на плечі споживачів.

На думку міністра, блокування поставки вугілля із зони АТО повинно вирішуватися "не законом сили, а силою закону". За словами Насалика, Міністерство готове відмовитися від вугілля з окупованих територій тільки в разі ухвалення відповідного рішення на державному рівні.

Попередній матеріал
Шана мужності бійців АТО: Національна академія внутрішніх справ приєдналась до #22PushupChallenge – відео
Наступний матеріал
Презентація колективної монографії "Світова гібридна війна: український фронт" – трансляція завершена
Loading...