Ан-132
Ан-132 5 канал

Напружені авіавипробування: як тестують найновіший український Ан-132

Оглянути українські АН-178 та АН-132 прибули особисто керівники Міжнародної організації з цивільної авіації

В Україну прибули керівники ІКАО – Міжнародної організації з цивільної авіації. Функціонерів цікавить перебіг випробувань найновіших розробок ДП "Антонов". Зокрема, вітчизняні Ан-178 та найновіший Ан-132. Ці літаки нині активно випробовують, як у небі, так і на землі. Разом із президентом ІКАО за лаштунками побували кореспонденти "5 каналу".

24 травня президент Міжнародної організації цивільної авіації та директор європейського бюро ІКАО особисто пройшлися ангарами в Гостомелі. Особлива увага президента ІКАО до нової розробки "антоновців" Ан-132 – це найсвіжіша модель. Її випробування нині у розпалі.

"Те, що є нові технології, це для нас дуже добре. Чекаю з нетерпінням, коли він полетить", – каже президент Ради ІКАО Бенард Олумуіва.

У ДП "Антонов" зазначають, що випробування можуть затягнутися на два, а то і три роки, залежно від того, які вимоги висуває країна-замовник. Поки ж Ан-132 існує лише в одному екземплярі.

Ан-132
Ан-1325 канал

Це продукт спільної діяльності українських інженерів та партнерів із Саудівської Аравії. Українці розробили, побудували і випробовують літак. Саудити планують налагодити виробництво таких літаків у себе.

Це перший Ан, побудований без жодної російської запчастини. Двигуни – канадські, гвинти постачає Велика Британія. У проекті задіяні десятки українських підприємств. Фактично це поліпшена копія Ан-32, який добре себе показав під час експлуатації у зонах екстремальних кліматичних умов в Індії та Південній Америці.

Літаки такого класу можуть служити і для потреб армії. Ан-132, зокрема, пристосований для транспортування особового складу та бронетехніки. Поки що прототип налітав близько 40 годин. Здіймає в небо цей літак група пілотів під керівництвом випробувача Віктора Гончарова.

"Оптимізму додає те, що двигуни по запасу тяги такі ж, як у Ан-32. Тільки вони більш сучасні, більш зручні в експлуатації, більш економічні", – каже льотчик-випробувач Віктор Гончаров.

Випробування тривають у напруженому режимі, кажуть на підприємстві. Чому – дізнавайтеся у сюжеті:

Дмитро Мороз, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Командирські польоти на МіГ-29 та Аеро L-39 у бригаді тактичної авіації ВПСУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Журналісти" напоготові: як бойовики провокують ЗСУ на порушення "Мінська"
Наступний матеріал
20-річчя "Титаніка": Селіон Діон презентувала вражаючий номер під саундтрек культового фільму
Loading...