Віктор Ляшко
Віктор Ляшко МОЗ

"Наказ пішов на погодження": Ляшко пояснив, кого відсторонятимуть від роботи без вакцинації від COVID-19

  Читайте по-русски
  У МОЗ нині вивчають наслідки цього кроку, щоб бути готовими до скарг тих, хто не хотітиме вакцинуватися

  МОЗ затвердив перелік професій, яким обов'язково треба мати щеплення від COVID-19. Наказ найближчим часом має зареєструвати міністерство юстиції, після чого воно почне діяти. Про це заявив міністр Віктор Ляшко, пише "BBC Україна".

  "В наказі чітко визначений перелік професій. Це всі освітяни, незалежно від закладів – дошкільні, школи, профтехучилища чи виші. Також це працівники центральних органів виконавчої влади, міністерств і їхніх структурних підрозділів на місцях. І працівники місцевих державних адміністрацій – обласні, міські і районні", – заявив пан Ляшко.

  За його словами, ці категорії допускатимуть до роботи в разі, якщо є щеплення.

  "Або ти вакцинуєшся повним курсом і приходиш на роботу, або не вакцинуєшся і не приходиш на роботу", – додав міністр.

  Він розповів, що невакциновані працівники будуть відсторонятись від роботи на період дії карантину без збереження плати, але зі збереженням місця роботи.

  Ляшко сказав: "Наказ МОЗ про це вже є і він пішов на погодження. Найближчим часом наказ піде в Мін'юст, його зареєструють і він почне діяти".

  Також влада вивчає наслідки цього кроку, щоб бути готовими до скарг тих, хто не хотітиме вакцинуватись.

  Міністр заявив: "Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами".

  За його словами, перші пріоритетні групи тих, хто вакцинувались на перших етапах, вже досягнули показників понад 80% охоплення – це медики, військові ЗСУ, структури МВС.

  А от освітяни та держслужбовці ще не досягли такого результату охоплення.

  Станом на 29 вересня, одну дозу вакцини від COVID-19 отримали 72% працівників освіти, двома дозами вакциновані – 42%. Водночас хоча б однією дозою вакциновано 86% працівників екстреної медичної допомоги, 91% складу ЗСУ та 85% сил МВС.

  Чи законно примушувати вакцинуватися

  Віктор Ляшко заявив, що Європейський суд з прав людини у квітні 2021 року підтвердив положення національного законодавства, що обов'язкова вакцинація є законною і може бути необхідною, що це не суперечить "Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод". У МОЗ кажуть, що мають право формувати перелік професій з обов'язковою вакцинацією. При цьому посилаються на статтю 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

  Як зазначили у пресслужбі, у цьому законі передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб.

  "Визначення такого переліку професій належить до повноважень МОЗ", – кажуть чиновники.

  Проти такого рішення МОЗ виступають представники організацій, які захищають права працівників.

  Директор ГО "Трудові ініціативи" Георгій Сандул нагадує, що затверджені МОЗ документи визначають вакцинацію від COVID-19 як винятково добровільну для населення України.

  "Якщо МОЗ таки затвердить даний перелік, це буде входити в конфлікт з іншими законами. Наприклад, ст. 2-1 Кодексу Законів про працю України забороняє будь-яку дискримінацію у сфері праці за будь-якими критеріями, а ст. 43 Конституції України каже, що громадянам гарантується захист від незаконного звільнення", – каже він.

  За словами пана Сандула, обмеження на роботу для невакцинованих осіб буде порушенням, а в перспективі може спричинити численні судові процеси аж до рівня Європейського суду з прав людини.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні другий місяць підряд зростає захворювання на коронавірус. За день реєструють понад 10 тисяч нових хворих, а помирає вже майже по 200 людей. За весь час пандемії в Україні захворіло 2,3 млн людей. Померли понад  56 тис. 

  Додамо, із 23 вересня 2021 року всі регіони перейшли в "жовту" зону. В Україні до кінця року діє адаптивний карантин, країну поділили на зони. 24 вересня Дніпропетровщина із "жовтої" перейшла в "помаранчеву" зону карантину.

  Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження "жовтої" зони карантини не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть жовтий або зелений COVID-сертифікати, або чинний (72 години) результат ПЛР, або експрес-тестування.

  Станом на 29 вересня 2021 року в Україні зробили вже понад 12 млн щеплень від коронавірусу, понад 5,5 млн осіб отримали дві дози. Додамо, відстежувати, як просувається вакцинація, можна на Урядовому порталі онлайн.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Попередній матеріал
  Черговий антирекорд: кількість захворілих на COVID-19 за добу вперше з кінця квітня перевищила 12 тисяч
  Наступний матеріал
  Є ризики для економічної безпеки: експерти планують звернутися до РНБО для розв'язання проблем у профосвіті
  Loading...
  Ляшко спрогнозував, коли в Україні закінчиться карантин

  Ляшко спрогнозував, коли в Україні закінчиться карантин

  Очільник МОЗ розповів, що потрібно для повного скасування карантину

  Очільник МОЗ розповів, що потрібно для повного скасування карантину

  Очільник МОЗ прокоментував нові правила карантину: "Для вакцинованих – повернення до життя перед COVID-19"

  Очільник МОЗ прокоментував нові правила карантину: "Для вакцинованих – повернення до життя перед COVID-19"

  Посилення карантину відкладається: коли Україна перейде в "жовту" зону

  Посилення карантину відкладається: коли Україна перейде в "жовту" зону

  Більшість карантинних обмежень не застосовуватимуть до вакцинованих від COVID-19 – Ляшко

  Більшість карантинних обмежень не застосовуватимуть до вакцинованих від COVID-19 – Ляшко

  МОЗ ініціювало посилення карантину на території всієї України – Ляшко

  МОЗ ініціювало посилення карантину на території всієї України – Ляшко