кібератака
кібератака undotkm.com

Надсучасні системи кіберзахисту в Україні: Грицак розповів, хто отримає їх першими

  Гроші на обладнання та ПЗ для кіберзахисту надає трастовий фонд НАТО

  МЗС України стане першим об'єктом, де буде впроваджено надсучасні системи кіберзахисту. Про це заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак на брифінгу у Києві, передає УНІАН.

  Як стало відомо, за допомогою трастового фонду НАТО технічне обладнання та програмне забезпечення, призначене для кіберзахисту від хакерських атак українських комп'ютерних мереж, уже прибуло в Україну і тепер проходить інтеграцію у загальну інфраструктуру національної системи кібернетичної безпеки.

  "Ми завершили перший етап реалізації програми трастового фонду НАТО і сприяння Україні у сфері кіберзахисту. Результатом спільної роботи українських експертів та експертів країн НАТО стало створення у СБУ та Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації ситуаційних центрів реагування на інциденти, які дозволять забезпечити аналіз кіберризиків на об'єкти енергетичної інфраструктури та вживати невідкладні заходи з реагування. Першим об'єктом, на якому збудують надсучасну систему кіберзахисту, буде Міністерство закордонних справ", - відзначив голова СБУ.

  За його словами, 29 червня Міжвідомча координаційна рада з реалізації програм трастового фонду погодила дорожню карту подальшої співпраці з удосконалення системи кіберзахисту на об'єктах енергетичної інфраструктури України.

  Додамо, що перший транш трастового фонду НАТО передбачає виділення 1 мільйона євро. За ці кошти планується закупити обладнання та програмне забезпечення для кіберзахисту, а також профінансувати тренінги для українських фахівців кібербезпеки.

  Нагадаємо, раніше у НАТО пообіцяли, що Альянс допоможе Україні посилити кібероборону.

  Як інформував 5.UA, 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, здійсненої за допомогою вірусу Petya.A. Пізніше інформація про ураження комп'ютерних систем стала надходити не тільки з України, а й з Великої Британії, Франції, Іспанії, Нідерландів та Індії.

  Попередній матеріал
  Глава представництва ЄС в Україні закликав негайно реформувати СБУ
  Наступний матеріал
  МКЧХ передав посилки від родичів заручників у Макіївську колонію
  Loading...