5 канал

НАБУ звітує про завершення розслідування гучної "справи рюкзаків"

Сума збитків, завданих державі, за цією справою становить 14,5 мільйонів гривень

Детективи НАБУ повідомили підозрюваним у так званій справі рюкзаків про завершення досудового розслідування, а також надали їм матеріали для ознайомлення. Про це інформує прес-служба Антикорупційного бюро. 

Як зазначається, сума збитків за цією справою становить 14,5 млн грн. Наразі причетними до оборудки вважають:

  • колишнього заступника міністра внутрішніх справ України – керівника апарату – у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем");
  • представника фірми-переможця, який, як вважають детективи Бюро, з використанням підроблених документів забезпечив участь у переговорній процедурі закупівлі та перемогу фіктивної фірми, а також організував пошиття рюкзаків низької якості для постачання їх МВС України, — у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.4 ст.358 КК України;
  • приватну особу, яка, на думку слідства, підбурила заступника міністра внутрішніх справ України – керівника апарату організувати проведення переговорної процедури в такий спосіб, щоб переможцем була визначена фірма його товариша, – у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.27, ч.5 ст.191 КК України.

Як встановили правоохоронці, 2015 року підозрювані організували закупівлю рюкзаків для МВС України за ціною, що була істотно вищою за середньоринкову.

"Товар не був поставлений вчасно і не відповідав вимогам, встановленим МВС України, що підтверджено висновками судової товарознавчої експертизи… Фірма-переможець торгів, яка мала поставити за умовами закупівлі 5 тисяч рюкзаків навесні 2015 року, у 2014 році жодної господарської діяльності не вела, не мала ані відповідного обладнання, ані працівників", – констатують антикорупціонери.

Згодом кошти, які надходили на рахунки фірми від МВС України, конвертували в готівку через низку фіктивних підприємств, кажуть детективи НАБУ. Розслідуванням цієї справи вони займалися з березня 2016 року, а в жовтні 2017 року було затримано трьох фігурантів справи та повідомлено їм про підозру в розтраті бюджетних коштів.

Крім того, щодо ще 4 осіб, яких викрили в організації корупційної схеми, вже є остаточні рішення суду: епізоди за їхньої участі були виділені в окремі кримінальні провадження, розслідування в яких завершено.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Розчарувався за півроку": У Бахмуті поліції здався командир розрахунку бойовиків
Наступний матеріал
Донька Скрипаля відмовилася від допомоги посольства РФ
Loading...