Детективи Національного антикорупційного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо корупційних схем екс-нардепа Миколи Мартиненка. Про це звітує прес-служба НАБУ.
Матеріали у вівторок, 9 січня, надали для ознайомлення самому Мартиненку та його захисникам. Колишньому голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу закидають заволодіння коштами державних підприємств "Енергоатом" та "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". За даними слідства, внаслідок оборудок держава зазнала збитків на загальну суму в майже 6,5 млн євро та понад $17 млн.
Загалом, екс-народного депутата підозрюють у вчиненні злочинів, кваліфікованих за:
- ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України ("Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі");
- ч.1 ст.255 КК України ("Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією, участі в ній та у злочинах, вчинюваних такою організацією");
- ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України ("Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі");
- ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України ("Організація легалізації (відмивання) злочинною організацією доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненою в особливо великому розмірі").
Мартиненку оголосили підозру, а потому відпустили на поруки депутатів. У грудні 2017 року суд послабив для нього обмеження і дозволив пересуватися країною. Сам екс-нардеп вважає справу проти себе політичною і провини не визнає.
Крім того, серед інших підозрюваних у провадженні – чинні керівники ДП "СхідГЗК", ДК "Ядерне паливо", НАК "Нафтогаз "України", ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" та структурного підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом".
Дивіться також фотогалерею:
"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"