Сергій та Юлія Льовочкіни
Сергій та Юлія Льовочкіни Схеми: корупція в деталях

НАБУ перевіряє Льовочкіних на причетність до розкрадання коштів "Олімпійської надії" – "Схеми"

Читайте по-русски
Бюро підозрює також і братів ексочільника Держінвестпроєкту Владислава Каськіва, який відповідав за реалізацію проєкту

Причетність до розкрадання бюджетних коштів нардепів від "Опозиційної платформи – За життя" Юлії та Сергія Льовочкіних перевіряє нині Національне антикорупційне бюро. Мовиться про гроші, що були виділені на реалізацію проєкту "Олімпійська надія" Віктора Януковича.

Про це передає програма "Схеми" із посиланням на відповідь пресцентру НАБУ на запит.

Антикорупційне бюро підозрює також і братів колишнього очільника Держінвестпроєкту Владислава Каськіва, який відповідав за реалізацію проєкту. На них була зареєстрована частина компаній, через які переводилися кошти.

"Схеми" проаналізували листування Каськіва й особистих помічників та довірених осіб нардепів Льовочкіних. Доступ до вмісту електронних скриньок отримали від OCCRP (Міжнародного центру дослідження корупції та організованої злочинності). Фахівці організації підтвердили оригінальність цього архіву, що охоплює період 2014-2016 років.

Відповідно до оприлюдненого листування, Льовочкіни витрачали відведені гроші на скупку земель на полонині Боржава. Наразі територія, на якій мали реалізувати Олімпіаду, заарештована в рамках розслідування Національного антикорупційного бюро.

За часів Каськіва проєкт так і не реалізували, оскільки всі гроші були виведені в офшори. Торік влітку Андрій Єрмак повідомив про успішні перемовини з австрійським інвестором Гернотом Ляйтнером щодо відновлення роботи над "Олімпійською надією".

Згідно з розслідуванням "Схем", саме на нього була оформлена компанія Teleferic, через яку Юлія Льовочкіна виводила кошти з держбюджету.

Оновлено. З'явилася реакція прес-служби Сергія Льовочкіна. Там заявили, що інформація журналістів – "не відповідає дійсності та є брехнею". Вважають її поширення маніпуляцією "з метою штучно викликати певний політичний резонанс".

Попередній матеріал
Степанов розповів про другий етап вакцинації в Україні
Наступний матеріал
Президент Литви з трибуни ВР закликав не купувати білоруську електроенергію
Loading...