Оптимістичні печери та каньйон диявола: ТОП-15 невідомих куточків України, де варто відпочити навесні

travelyourway.com.ua
Окрім великих міст, є безліч маленьких містечок, які не поступаються красою та визначними пам’ятками архітектури

Весна – це дивовижна пора року. Її краса – у перших теплих світанках, у голубому сонячному небі, у молодих травах, у співі птахів та у квітах. У розкішних травневих килимах, у квітах степового різнотрав’я. А українська весна – це взагалі надзвичайне явище. Весна спонукає до нових пригод, до активного відпочинку. Окрім великих міст, є безліч маленьких містечок, які не поступаються красою та визначними пам'ятками архітектури.

5.UA пропонує вашій увазі п'ятнадцять куточків України, до яких варто завітати на відпочинок.

ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН. Надзвичайно красиве місце, яке розташоване на межі 4-х областей, а саме: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Дністровський каньйон входить до семи природних чудес України. Це вже є приводом для того, щоб відвідати одну з найбільш визначних природних пам'яток нашої країни. В ньому є секретні місця, де можна насолоджуватися красою природи, одне з таких місць – Совиний Яр.

Facebook

ПАЛАЦ ГРАФІВ ШЕНБОРНІВ. Він розташований між містами Мукачево та Свалява, в селищі Карпати. Палац був закладений у 1840-му році з дерев'яної хатинки, куди графи Шенборни навідувалися під час полювання. В 1890 році для Шенборнів звели мурований замок, за яким можна вивчати календар: 365 вікон, 52 кімнати, 12 входів. 

Facebook

ЛУМШОРИ. Розташовані в селі Перечинського району Закарпатської області. Лумшори налічують у собі майже 5 водоспадів і всі вони – на річці Туричці. Побачити і знайти їх дуже легко, бо дорога весь час іде паралельно до річки, а іноді і понад нею, тому водоспади можна буквально почути.

Facebook

ОПТИМІСТИЧНА ПЕЧЕРА. Це місце розташоване поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це так звана гіпсова печера, геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні, а ще вона занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга за довжиною серед печер світу. Це складний за будовою лабіринт гротів, галерей та ходів, що мають різну форму та розміри.

Facebook

ДЖУРИНСЬКИЙ ВОДОСПАД. Розташований у селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області. По дорозі до самого водоспаду, вас здивує червоний колір землі та такий самий відтінок скель, а також ви побачите дві височезні вежі, єдині залишки величезного замку XVII століття. Сам водоспад вважається найвищим в Україні і вже точно не поступається іншим за своєю величчю та красою.

Facebook

БАКОТА. Можна знайти в селі Бакота Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.
Вона є частиною Національного природного парку "Подільські Товтри" – ще одне місце для любителів езотерики та старовини, яке, однак, ви не знайдете на карті. Окрім мальовничої природи, можна відвідати скелястий монастир, цілющі джерела "Жіночого", "Чоловічого" та "Сімейного щастя", побачити кам'яний відбиток стопи Будди.

Facebook

АКТОВСЬКИЙ КАНЬЙОН.  Розташовується на річці Мертвовід поблизу села Актового Вознесенського району Миколаївської області. Він також має такі назви: "Каньйон Диявола", або "Малий Крим", через схожість із Великим Кримським каньйоном. Актовський каньйон є частиною Національного природного парку"“Бузький Гард". Із цим місцем пов’язана велика кількість легенд та переказів про козаків, але хоч як би там було, незаперечною є істина – це місце варто відвідати. Адже це дивовижне утворення природи, аналогом якого є відомі американські каньйони.

Facebook

ТАРАКАНІВСЬКИЙ ФОРТ. Розтанований поблизу села Тараканів Дубенського району Рівненської області.
Тараканівський форт своїм зовнішнім виглядом нагадує частину оборонної споруди, яка залишилася українцям після третього поділу Польщі в кінці XVIII століття.

Facebook

ПЕЧЕРНИЙ МОНАСТИР. Стоїть на пагорбі в селі Розгірче Стрийського району Львівської області, звідки відкривається чудовий краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір. Найбільш цікавим і вивченим в архітектурному плані є основний скельний масив. У ньому вибито три печери, які знаходяться на двох рівнях. На другий поверх монастиря ведуть видовбані сходинки в декількох місцях.

Печерний монастир у селі Розгірче на Львівщині
Печерний монастир у селі Розгірче на ЛьвівщиніIGotoWorld

ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ. Національний природний парк "Подільські Товтри" входить до 7-ми природних чудес України. В національному парку діють і створюються нові туристичні маршрути: піші та кінні, водні, лижні, автомобільні та велосипедні. Серед них одно- та багатоденні, пізнавальні й оздоровчі, з виїздами на конях і плаванням на човнах, риболовлею і полюванням, з відвідуванням мінеральних джерел, природних та історичних пам'яток.

Facebook

БАЗАЛЬТОВІ СТОВПИ. Розташовані в селі Базальтове Костопільського району Рівненської області.
Їхня масивність вражає, а ще – зі стовпів б'є вода. Той, хто там побуває, матиме можливість побачити політ лелеки за декілька метрів від себе і сфотографувати його. Варто сказати, що базальтові стовпи – не єдине визначне місце Костопільщини. Якщо ви бажаєте побачити всі пам'ятки місцевості, варто рухатися таким маршрутом: Музей лісу (за кілометр від Костополя), Костопільський районний музей, урочище Гутвин, або базальтові стовпи.

Facebook

ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ. Знаходяться за 30 км на схід від міста Херсон у Цюрупинському районі. Олешківські піски – найбільша пустеля Європи. Пустелю умовно поділяють на 7 арен, кожна з них вирізняється природними та кліматичними особливостями. Як і всі пустелі, вона складається з чисельних барханів заввишки близько 5 м (окремі сягають висоти 20 м), що пересуваються завдяки дії вітру. Влітку температура піску часом сягає 75°C, крім того, тут рідко йдуть дощі, а іноді навіть бувають піщані бурі.

Facebook

ЛАНДШАФТНИЙ ПАРК У БУКАХ. Володіння українського політика Івана Суслова вражає оригінальністю та красою, а тому стало одним із туристичних пам'яток. На жаль, доступ до самого будинку зараз обмежений через казус: туристи, які фотографувалися біля входу в будинок, не пустили власницю дому, мовляв, чекайте своєї черги.

Facebook

ЗАЛІЩИКИ. Найбільш красиві краєвиди розташовані у периметрах самого міста, яке утворює такий собі півострів. Курортного значення цьому містечку надає не тільки навколишня природа, а й середземноморський клімат, який створюють  високі кручі, що оточують Заліщики, огинаючи півколом по периметру. Також можна відвідати місцевий дендропарк.

Facebook

ГРАНІТНИЙ КАНЬЙОН НА РІЧЦІ ГІРСЬКИЙ ТІКИЧ (БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН). Цей каньйон входить в сотню найкрасивіших місць України і посідає друге місце рейтингу "Сім чудес Черкащини". Місце вподобали собі й скелелази, які часто проводять тут тренування. Місцеві жителі радять відвідати це місце саме навесні, коли все зеленіє, розцвітає багато квітів, серед яких тюльпани і дикий часник, пасуться кози. Ще це місце називають "маленькою Швейцарією". Скелі та пейзажі Буцького каньйону, водоспад "Вир", "Український Стоунхендж", Буцька ГЕС – те, що варто побачити на власні очі.

Facebook

Як повідомляв 5.UA, видання National Geographic назвало 10 найкращих місць для подорожей 2018 року. Такий рейтинг експерти видання створюють щороку у грудні.

Попередній матеріал
Алкогольний "крем", ягня, гарячий шоколад: чим ласують на Великдень у країнах світу
Наступний матеріал
"Смачні секрети": як приготувати незабутню сирну паску та кулич на Великдень