На вугільних підприємствах Луганщини оголосили війну пияцтву (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Нерідко аварії і травматизм на копальнях трапляються через пияцтво. Понад 15% смертей під землею спричинені саме через зловживання алкоголем. Відтепер на вугільних підприємствах Луганщини оголосили війну зеленому змію. До шахти тут допускатимуть лише тверезих гірників. Відтак, якщо хильнув напередодні більше норми, на роботу краще не приходити - при вході кожного працівника тестуватимуть.
  Тест на алкоголь для працівників запровадили відразу на дев`яти  копальнях області. Нині кожен гірник перед спуском під землю дмухає в апарат, на зразок того, яким користуються ДАІшники для перевірки водіїв. Якщо засвітиться зелена лампочка, шахтаря допускають до роботи. Якщо червона – порушник іде здавати аналіз крові.

  Наталія Діхтярьова, черговий фельдшер вугільного підприємства "Краснодонвугілля": "Если больше 3 промилей - отправляется в ЦГБ на пробу крови. И там уже определяется доза более точно".

  Дмитро Большецов, гірник: "Если вчера выпил - покажет. Сегодня, запах будет - конечно покажет. Ну а почему не пройти - это повышает безопасность труда на шахте".

  Зазвичай за зміну контролери виявляють в середньому 3 працівників напідпитку. Найчастіше це наслідки "вчорашніх святкувань". Першого разу такі шахтарі відбуваються попередженням і їх відправляють додому протверезіти. А от наступна поява на роботі в нетверезому стані загрожує звільненням. До таких методів керівництво копалень вдялося, щоби зменшити смертність шахтарів під землею.

  Юрій Моїсеєнко, заступник генерального директора з безпеки праці вугільного підприємства "Краснодонвугілля": "Унас достаточно у трудящихся времени для того что бы провести свой досуг. Длинные выходные, выходной на день рождения. Мы боремся с тем что бы люди в нетрезвом состоянии не попадали на роботу".

  Ініціатори нововведення сподіваються – найближчим часом такі методи дадуть дієві результати. А наразі вже отримують перші подяки від дружин шахтарів.

  Максим Сисоєнко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.30Мб)
  Попередній матеріал
  Шотландський велосипедист Марк Бомон об`їхав навколо світу за 195 днів
  Наступний матеріал
  Озеро Тітікака може стати одним з семи природних див світу
  Теги:
  Loading...