5.ua

На Волині перепоховали останки 1500 жертв радянських репресій

  Перепоховання останків півтори тисячі жертв масових розстрілів під час Другої світової війни відбулося на Волині. Як визначили науковці у процесі ексгумації – останки належать полякам, розстріляним НКВС у 1940-41 роках.


  Директор ДП "Волинські старожитності" Олексій Златогорський зазначив: "Кожного року в нас 300, 500 – но не півтори тисячі. І ще у чім особливість: цього року власне працювали якраз із жертвами, із поляками, громадянами Речі Посполитої, катами їхніми були НКВС, про що свідчать знайдені гільзи ТТ в великій кількості".

  Розкопки на городищі Володимира-Волинського тривають не один рік. Ще наприкінці 90-х археологи розкопали близько сотні останків польських воїнів. Під час подальших досліджень виявили ще 11 поховань. Останки належать молодим чоловікам і жінкам, людям похилого віку, дітям, навіть немовлятам. Серед них – поляки, євреї, українці. За весь час археологи ексгумували понад дві з половиною тисячі останків закатованих. На Федорівському цвинтарі у Володимирі-Волинському за закатованими відспівали молебень.

  Досліджувати територію археологи не припинятимуть. А польська сторона зобов’язується на місці перепоховань звести пам’ятний меморіал.

  Попередній матеріал
  Голова НБУ: падіння гривні – наслідок війни і спекуляцій
  Наступний матеріал
  В полоні бойовиків перебуває 7 журналістів
  Теги:
  Loading...