5.ua

Голова НБУ: падіння гривні – наслідок війни і спекуляцій

  Обвал курсу гривні – це наслідок спекуляцій на банківському ринку через події на Сході. Так вважає глава Національного банку Валерія Гонтарева.


  Вона повідомила, що зараз НБУ проводить низку дій, які дуже швидко стабілізують ситуацію. Так, нещодавно були запроваджені прозорі аукціони для банків, які бажають купити валюту. Також національний банк надає великим установам стабілізуючи кредити, аби ті могли поліпшити свою ситуацію. Щоправда, при цьому НБУ вводить у фінансові установи кураторів, які слідкують за чесним використанням грошей.

  Стабілізаційні кредити, котрі видаються по абсолютно чіткій процедурі і виключно під відтік депозитів. Ці два кредити, загальною сумою 2 мільярди гривень були видані найбільшим системним банкам, куди були введені куратори. Виключно для того, щоб прослідкувати, щоб ці гроші були потрачені на виплату депозитів населенню. На жаль, це становить банківську таємницю, але від того, що я вам сказала, що це найбільші банки, я можу сказати, що всі газети писали назви цих банків", – запевнила Валерія Гонтарева.

  Нагадаємо, напередодні голова НБУ також прогнозувала падіння попиту на долар внаслідок обмежуючих заходів влади.

  Попередній матеріал
  У ЄС відповіли на нові погрози Росії - закликали повернутись із "віртуального світу"
  Наступний матеріал
  На Волині перепоховали останки 1500 жертв радянських репресій
  Теги:
  Loading...