vk.com

В полоні бойовиків перебуває 7 журналістів

  Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) закликають українську владу та правоохоронні органи докласти максимум зусиль для звільнення полонених українських журналістів.


  Про це йдеться у спільній заяві медіа організацій.

  "Наші колеги Юрій Лелявський, Роман Черемський, Валерій Макеєв, Єгор Воробйов, Дмитро Потєхін, Олександр Білокобильский та Сергій Сакадинський потрапили в полон до представників "ДНР" і "ЛНР". Доля декого з них узагалі залишається невідомою", – наголошують в заяві.

  Організації звертають увагу на те, що журналісти, які потрапили в заручники до терористів, перебували на Донбасі, виконуючи свій професійний обов'язок, і вимагають належного реагування на порушення їхніх прав.

  НСЖУ та НМПУ закликають Центр звільнення полонених, Адміністрацію Президента, МВС та СБУ докласти максимум зусиль для з'ясування долі наших колег та звільнення їх із полону.

  За даними організацій, станом на 23 вересня, у полоні на Сході України перебувають:

  -журналіст каналу ZIK Юрій Лелявський(23 липня потрапив до полону на Луганщині, куди поїхав зі священиками висвітлювати їхню місіонерську діяльність. У оприлюднених даних "Центру звільнення полонених" його прізвище внесене у список "Невідомо");
  -політичний аналітик, директор Групи європейської стратегії і блогер "Української правди" Дмитро Потєхін (потрапив у полон ДНР 7 серпня, утримувався в підвалі заводу "Ізоляція" та оголосив голодування);
  -журналісти Роман Черемський з Харкова (часопис "Український простір") та Валерій Макеєв. За останніми даними, утримувалися у в'язниці так званої Військової комендатури ЛНР у місті Ровеньки (Луганська область);
  -журналіст "Еспресо ТВ" Єгор Воробйов (потрапив у оточення під Іловайськом та з невідомих причин залишається в полоні. Дружина Єгора Воробйова Олена Солодовнікова повідомила, що її чоловік у полоні у російських військових, які нібито підозрювали, що журналіст є диверсантом);
  -луганський журналіст Олександр Білокобильський, який виїхав на проживання до Харкова. Поїхав до Луганська, щоб відвезти родичам продукти, гроші та ліки. Із ним немає зв'язку з 13 вересня.
  - головний редактор луганського інтернет-видання "Політика 2.0" Сергій Сакадинський. На редакцію сайту терористами було здійснено напад, захоплено техніку, журналіст не виходить на зв'язок з 28 липня.
  Попередній матеріал
  На Волині перепоховали останки 1500 жертв радянських репресій
  Наступний матеріал
  У Польщі стартували військові навчання країн НАТО "Анаконда"
  Теги:
  Loading...