Фото ombudsman.gov.ua

На військовому полігоні на Київщині порушуються права мобілізованих військових - представники омбудсмена

Такого висновку дійшли представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час відвідання навчального військового полігону на території Переяслав-Хмельницького району Київської області 17 вересня цього року.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Зокрема, йдеться про можливі факти жорстокого або нелюдського поводження з мобілізованими військовослужбовцями.

"Наприклад, під час огляду приміщення колишньої гауптвахти (зі слів командира військової частини, вона не використовується) співробітники Секретаріату Уповноваженого побачили очевидні ознаки недавнього перебування людей у її камерах (свіжі газети, недопалки, пляшка з питною водою тощо)", - йдеться у повідомленні.

Подібні ознаки були виявлені й у металевому контейнері, що знаходиться на території наметового табору на території полігону."За непідтвердженими даними, він міг використовуватися для "перевиховання" бійців, які занадто схильні до вживання алкогольних напоїв", - зазначають у прес-службі.

Повідомляється, до того ж у спальних приміщеннях на кожного військовослужбовця припадає удвічі менше корисної житлової площі, ніж це передбачено мінімальними стандартами (2 м кв замість 4 м кв), більшість військовослужбовців не забезпечені рушниками та не мають постільної білизни.

За результатами візиту керівнику відповідного відомства буде направлено акт реагування Уповноваженого з прав людини із зазначенням цих та інших порушень прав військовослужбовців.

Нагадаємо, наприкінці травня Валерія Лутковська заявила виступаючи в ході міжнародної конференції "Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини в діяльності спецслужб", що до України сьогодні прикута увага всіх міжнародних організацій, так що кожна дія українського правоохоронця оцінюється на предмет дотримання прав людини.

/
/
/
/

Попередній матеріал
НАТО допоможе Україні повернути "повітряний" контроль над Чорним морем
Наступний матеріал
Користувачів мережі зворушило відео дружби котів і равлика