Фото ombudsman.gov.ua

На військовому полігоні на Київщині порушуються права мобілізованих військових - представники омбудсмена

Такого висновку дійшли представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час відвідання навчального військового полігону на території Переяслав-Хмельницького району Київської області 17 вересня цього року.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Зокрема, йдеться про можливі факти жорстокого або нелюдського поводження з мобілізованими військовослужбовцями.

"Наприклад, під час огляду приміщення колишньої гауптвахти (зі слів командира військової частини, вона не використовується) співробітники Секретаріату Уповноваженого побачили очевидні ознаки недавнього перебування людей у її камерах (свіжі газети, недопалки, пляшка з питною водою тощо)", - йдеться у повідомленні.

Подібні ознаки були виявлені й у металевому контейнері, що знаходиться на території наметового табору на території полігону."За непідтвердженими даними, він міг використовуватися для "перевиховання" бійців, які занадто схильні до вживання алкогольних напоїв", - зазначають у прес-службі.

Повідомляється, до того ж у спальних приміщеннях на кожного військовослужбовця припадає удвічі менше корисної житлової площі, ніж це передбачено мінімальними стандартами (2 м кв замість 4 м кв), більшість військовослужбовців не забезпечені рушниками та не мають постільної білизни.

За результатами візиту керівнику відповідного відомства буде направлено акт реагування Уповноваженого з прав людини із зазначенням цих та інших порушень прав військовослужбовців.

Нагадаємо, наприкінці травня Валерія Лутковська заявила виступаючи в ході міжнародної конференції "Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини в діяльності спецслужб", що до України сьогодні прикута увага всіх міжнародних організацій, так що кожна дія українського правоохоронця оцінюється на предмет дотримання прав людини.

Попередній матеріал
НАТО допоможе Україні повернути "повітряний" контроль над Чорним морем
Наступний матеріал
Жебрівський: необхідна демонополізація економіки Донецької області
Теги:
Loading...