На столичну "Швидку" чекають зміни

  Висока температура та підвищений тиск. Вже скоро для виклику "Швидкої" таких симптомів може стати недостатньо. Київрада затвердила нові правила виклику "Швидкої допомоги" у столиці. Вони знімають частину обов`язків із швидкої, натомість збільшують навантаження на дільничних лікарів.

  Диспетчер швидкої допомоги людмила за день приймає понад сотню викликів. Новим правилам жінка радіє. Адже, на її думку, висока температура - не справа для швидкої.

  Солідарні із колегою і лікарі швидкої. Підрахували - із половиною викликів могли б впоратися і дільничні лікарі.

  Правила поки що можна вивчати лише в інтернеті. За ними, окрім підвищення тиску та температури, не варто виглядати машину швидкої, якщо у вас загострення хронічної хвороби, біль у попереку чи суглобах, головний біль та запаморочення. Ваш виклик переадресують на допомогу невідкладну - доведеться чекати близько години. Або ж до дільничного лікаря - має  прийти впродовж дня. Чиновники переконані: поліклініки із новим навантаженням - впораються.

  Застарілим такий підхід називає екс-міністр охорони здоров`я Микола Поліщук. Він переконаний - швидку допомогу реформувати потрібно. Лишень не за рахунок завантаження поліклінік. Запевняє  - майбутнє за розвитком сімейної медицини.

  Нові правила виклику в силу ще не вступили. Чекають на підпис столичного голови. Поки мер думає, самі кияни можливі нововведення оцінюють неоднозначно.

  Олена Угрин, Олександр Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  ПАРЄ надають неправдиву інформацію про свободу слова в Україні?
  Наступний матеріал
  У Тернополі відбувся конкурс безпородних собак
  Теги: