На Одещині влаштували реконструкцію бою часів Другої світової війни

  Реконструкцію бою часів Другої світової війни влаштували на Одещині. Там на полігоні Чабанка зібралося півтисячі членів клубів історичної реконструкції. Вони відтворили один з боїв 1945 року. Участь військової техніки та авіації у реконструкції була рекордною.

  У цьому бою зійшлися реконструктори не лише з України, а й з Росії, Білорусі, Румунії та Ізраїлю. Про Другу світову вони знають лише з книжок, з військовою справою не пов`язані, розповідає киянин Віктор Лисюченко. У війну бавляться лише у вільний час.

  Віктор Лисюченко, учасник міжнародного військово-історичного фестивалю "Велика Перемога": "Мы все - офисный планктон, который с 9 до 6 сидит в офисах, когда мы 3 дня здесь на поле, без каких-то удобств - мы живем, как жили наши деды 70 с чем-то лет назад, потому я ожидаю каких-то эмоций, пережить то, что чувствовал мой дед, прадед, когда штурмовал Прагу".

  На військовому полігоні Чабанка зібралися півтисячі учасників. Вони відтворюють умовний бій 1945 року. Це не реконструкція якогось конкретного поєдинку, а фантазія на тему нацистсько-радянського протистояння.
  .
  Сергій Буря, організатор міжнародного військово-історичного фестивалю "Велика Перемога": "Красная армия стала опытной, закаленной армией, и солдаты Вермахта - это уже не те солдаты, которые пришли на нашу землю в 41-м году, это уже уставшие люди, которые уже поняли, что они проигрывают, в их глазах слезы и одно желание: вернуться домой живыми".

  Одеська реконструкція, за словами оранізаторів, наймасштабніша за кількістю залученої раритетної техніки. Тут літаки, танки і гармати часів Другої світової. Усе - діє. Глядачі від видовища в захваті. Задоволені навіть ветерани.

  Зінаїда Зуб, глядачка: "Впечатления - очень хорошие, я счастлива, что я побыла здесь сегодня на такой день Победы, я счастлива".

  Організатори запевняють: кількість охочих взяти участь у реконструкції боїв Другої світової щороку зростає. Сподіваються, що наступного року вони покажуть ще масштабнішу баталію.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Меркель: фіскальний пакт держав ЄС не переглядатимуть
  Наступний матеріал
  У Донецьку відбувся автопробіг на честь дня Перемоги
  Теги: