На Луганщині дітей перевели до аварійної школи [відео]

  Без вікон, підлоги та даху залишилася найбільша школа Брянки, що на Луганщині. Там посеред навчального року розпочали ремонт, а учнів тимчасово перевели в інший освітній заклад - закритий півтора роки тому через аварійний стан. До листопада будівельники повинні були повставляти шибки та зробити нову підлогу, але вже майже місяць ремонт призупинений.

  У школі номер 2 колись навчалися не більше двох сотень учнів. Нині у ній перебувають понад півтисячі. Через брак місць уроки скоротили. Школярі навчаються у дві зміни.

  Лариса Паненко, мати учнів 3 та 9 класів: "Уроки по 30 минут, ничего они не успевают, как мы будем екзамены сдавать - я не знаю. Туалет через день забивается, поэтому моего 8-летнего ребенка выводят на улицу в туалет – дырка с мусором. Многие терпят и приходять домой с мокрым бельем".

  Учнів перевели в аварійне приміщення зі школи номер 1 - тимчасово. Там до листопада мали відновити вікна, стелю та підлогу. Гроші на ремонт заклад виграв у національному конкурсі з енергозбереження. За програмою на ці роботи виділили 9 мільйонів гривень. Ремонт у школі почали наприкінці вересня. Досі встигли лише частково вставити нові вікна.

  Наталя Михайлик, мати 5-класника: "Работ никаких. Ни одного рабочего. Эта ситуация - примерно месяц. И работы, говорят, ведутся. Только не понятно, где и кем".

  Директорка школи - Наталя Ганжара - у розпачі. Каже, педколектив дуже тішився, коли заклад переміг у конкурсі. Але чому ремонт зупинився - не знає.

  Наталя Ганжара, директор Брянківської школи №1: "Строители говорят, что нет поставок материалов. Почему нет поставок - не знаю, толи денег нет, толи еще чегото. У меня связи нет, только со строителями. Я так мечтала, чтобы школу отремонтировали".

  За виділення коштів на ремонт школи відповідає підприємство "Держекоінвест". Там запевняють - гроші будівельникам виділили. Чому ті зволікають - не знають. Натомість, підрядники заявляють - їхню роботу гальмують податківці.

  Олег Кубицкий, директор приватної підрядної організації в Луганській області (телефоном): "После месяца начала работы – почему-то начались проверки. И арестовали счета. И мы не можем ничего проплатить на данный момент… Ну, сейчас мы подали на суд. Суда еще не было".

  Батьки учнів кажуть - їхні діти щодня ризикують здоров`ям у аварійній школі, і погрожують акціями протесту, якщо найближчим часом ремонт не поновиться.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Обама - вдруге президент США [репортаж]
  Наступний матеріал
  Опозиція: "Беркут" викрав протоколи і печатку з ОВК №197
  Теги: