Обама - вдруге президент США [репортаж]

  Барака Обаму перевибрали на другий термін президентом Сполучених Штатів. Про це свідчать попередні результати волевиявлення. Подробиці про післявиборчу ніч у Сполучених Штатах маємо від кореспондента "Голосу Америки" Руслана Петрички.

  Перемогу на цих виборах святкує Барак Обама. Його переобрано на другий 4-річний термін. Мітт Ромні вийшов до свої прихильників і визнав свою поразку. Перед тим він зателефонував президенту - чинному і майбутньому - і привітав його з перемогою.

  Мітт Ромні, кандидат у президенти США від Республіканської партії: "Дякую всім працівникам мого виборчого штабу за багато годин напруженої роботи. Зараз наша країна перебуває у критичній точці свого розвитку, і ми не можемо ризикувати її майбутнім. Моя команда зробила все можливе, але вибори закінчилися. Дуже хотів задовольнити ваші сподівання, але Америка вибрала іншого лідера. Молитимуся за його успіх разом із вами. Дякую!"
   
  Барак Обама також вийшов до своїх прихильників, подякував їм за те, що вони підтримали його на цих виборах і закликав об`єднуватися, забувати про політику і рухати цю країну вперед - таким було гасло його кампанії. Варто зазначити, що ще за день до голосування і сьогодні, жоден із соціологів не міг авторитетно передбачити результат перегонів. У десяти ключових штатах вирішувалися ці вибори. Відрив між кандидатами був незначним. Результати голосування підтвердили побоювання соціологів - Обама переміг у всіх ключових штатах, але з мінімальним відривом.

  Барак Обама, президент США: "Дякую Мітту Ромні за напружену передвиборну кампанію. Ми обоє надзвичайно любимо цю країну. Ромні заслуговує на глибоку повагу. Він є державним діячем, який дуже багато зробив для розвитку Сполучених Штатів".

  У цей день в Сполучених Штатах пройшли також вибори в Конгрес. Американці переобирали третину складу Сенату і повний склад Палати представників. Тут політична ситуація не зміниться. Демократи зберігають за собою більшість у Сенаті, республіканці зберігають за собою більшість у Палаті представників. Таким чином, виборча кампанія, яка тривала понад рік і коштувала кандидатам мільярди, і мільярди доларів завершилася за кілька годин після закриття виборчих дільниць. У деяких штатах у цей день пройшли справді історичні місцеві вибори, де люди голосували за певні зміни у конституцію та місцеві закони. Деякі результати навіть вразили оглядачів тут. Наприклад, Колорадо проголосувало за вживання марихуани - не тільки медичне, але й для власного вживання. А Меріленд і декілька інших штатів вперше в історії Америки проголосували за те, щоби легалізувати одностатеві шлюби. Американці завтра прокинуться вже без політики і забудуть на певний час про вибори і про кандидатів.

  Руслан Петричка, "Голос Америки", з Вашингтону, спеціально для 5 каналу.

  Попередній матеріал
  ОВК №223. Члени комісії просять ЦВК пояснити - як діяти далі
  Наступний матеріал
  На Луганщині дітей перевели до аварійної школи [відео]
  Теги: