5 канал

На Грушевського знову з'явилися ''Ікони Революції": репортаж

Черговий вандалізм над революційним триптихом на Грушевського - замальовані власником магазину елітних меблів портрети Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка не дочекалися реставраційного відновлення - активісти Громадського Руху "Новий Вогонь" вирішили, що вони краще за всіх розуміються на мистецтві та історичній цінності, то ж дозволили собі намалювати на стінах цього будинку зменшені копії Революційного Триптиху

Автор оригіналу назвав це таким самим вандалізмом, як і те, що на початку вересня зробив з його творінням власник магазину меблів.

На фасаді будинку на Грушевського знову революційні портрети. Попередні - понад місяць тому нещадно замалювали фарбою. Представники руху "Новий вогонь" вирішили самотужки відновити графіті. Однак, автора не дочекалися. Кажуть: йому писали через соцмережу. Але той був не готовий взятися за таку роботу.

"Якщо брати до уваги авторське право, я вважаю, що ці малюнки цінні не авторством певного анонімного художника, а історичним контекстом, вони цінні тим, що це пам'ять про наш спільний Майдан", - зазначив голова руху "Новий вогонь" Дмитро Різниченко.

Тепер на стінах ті ж зображення, але меншого розміру. Вандалізмом такі дії згодом назвав сам автор - анонімний художник із нікнеймом "Соціопат". На своїй сторінці у фейсбуці він розкритикував поспішність активістів.

Найсумніше те, що вандальна акція організації "Новий Вогонь" остаточно знищила можливість будь-яких реставраційних робіт з відновлення оригінальних майданівських символів, і показала наскільки великим є бажання самопіару вкупі з людською дурістю, якій чомусь так сліпо потакають. Нанесені плями не мають нічого спільного зі справжніми революційними символами.

На бік Соціопата став і міністр культури. Євген Нищук розповів: жодних робіт із реставрації проводити поки що не могли через слідство. А реставратори тим часом мізкували, як зняти усі шари фарби зі стіни.

"Те, що якась громадська організація собі вирішила, що щось тут не відновлюється - це справді не припустимо. Я особисто зустрічався з Соціопатом, я з ним розмовляв і він дійсно нічого не відмовлявся робити. Це є автор, який має приїхати і відновити ці роботи. І він це зробить і ми маєм зробити фотофіксацію, закрити спеціальним пластиком", - зазначив Нищук.

Над відновленням революційного графіті мали працювати реставратори Меморіального комплексу "Героїв Небесної Сотні". Керівник музею Майдану запевнив - нове зображення не має нічого спільного з автентичним.

"Вони не є навіть реплікою, бо їх формат інакший, там з'явилося логотип "Нового вогню". Суспільство не орієнтувалося що відбувається, тобто процес і можливі стратегії відновлення чи реставрації не були донесені до суспільства в повному обсязі. І тому ми маємо цей акт. Новий акт вандалізму", - заявив директор Національного меморіального комплексу "Героїв Небесної Сотні" Ігор Пошивайло.

Триптих часів Майдану "Ікони Революції" мав статус пам’ятки місцевого значення. У вересні на прохання власника магазину елітних меблів зображення замалювали. Після цього невдоволені розтрощили фасад цієї крамниці на Грушевського. За фактами знищення пам’ятки та вандалізму порушили два кримінальні провадження. 

Наталка Коцкович, Юрій Усік, "5 канал".

Попередній матеріал
На Тернопільщині відкрили музей УПА
Наступний матеріал
Роман Вінтонів розповів про ідеалістичну ідею "Суспільного"
Loading...

"Ікони" Революції гідності на Грушевського відновили

Суд заарештував вандала, який поруйнував меморіал Небесній Сотні в Києві

Друга справа проти Януковича: чого тепер вимагають адвокати "легітимного"

Координували "беркутівців": суд обрав запобіжний захід двом чинним копам Нацполіції

Акт вандалізму в середмісті Києва: Замість портретів "ікон революції" з’явилися портрети політика – відео

У МЗС прокоментували спаплюження консульства України в Польщі