На Донеччині обмежили постачання води (репортаж)

  Вода - за графіком зараз на Донеччині. Через борг населення в 16 мільйонів гривень компанія "Вода Донбасу" зменшила добовий обсяг подачі на 15-25%. Воду недоотримують мешканці Макіївки, Слов`янська, Ясинуватої та Харцизська. Якщо борг не сплатять, вода за графіком світить і іншим містам Донбасу.
  Ємності з водою - постійні атрибути кухні та ванної макіївчанки Тетяни Гіршко. Вже протягом десяти років місто отримує воду лише на лічені години - три зранку і три ввечері. Запасатися за таким графіком у родині Тетяни вже звикли, тепер бояться, що воду даватимуть ще рідше.

  Тетяна Гіршко, мешканка Макіївки: "Без воды очень тяжело. Ни постираться, ни помыться. люди уходят на работу - не успевают воду набрать, приходишь - воды уже может не быть. А сейчас будет новый график. Людям еще тяжелее пристроится".

  З жінкою погоджуються й інші мешканці. Запевняють, скорочувати воду і надалі - неможливо.

  Постачальник - компанія "Вода Донбасу" - економію води пояснює необхідністю оплачувати електроенергію. У січні через борги енергетики ледь не знеструмили водогін "Сіверський Донець - Донбас". А це стало б катастрофою для всього регіону, кажуть комунальники. Тоді організаціям вдалося домовитися.

  Олександр Аліпов, генеральний директор КП "Компанія "Вода Донбасу": "По итогам января потребители нам не дплатили 16 млн грн. Естественно эти средства мы не доплатили энергетикам. Поэтому в феврале получили уведомление, если не будет полного расчета наши гидросооружения могут быть отключены. Чтобы не допустить отключения гидросооружений принято реение об ограничении наших должников. В первую очередь это Славянск, Макеевка, Ясиноватая, Харцызск".

  Щоб не призвести до екологічних проблем, повного припинення водопостачання не буде, кажуть чиновники та комунальники міст, яким вже зменшили подачу води на 15 %. Але відтепер мешканці отримуватимуть ще менше води.

  Артем Чумак, директор КП "Макіївський міськводоканал": "В зимнее время когда котельные мы не сможем сутки не подавать воду. Вполне возможно что будет сокращение подачи воды. Планируем что утром давать меньше, а вечером оставить в том же режиме. Потому что потребление в основном в вечерние часы".

  Інна Трякіна, заступник Макіївського міського голови: "Нужно на сегодняшний день людям активизироваться и уже с учетом марта месяца оплачивать в полном объеме за потребленную воду".

  Постачальники води Донеччини кажуть: хто не платить - сидітиме без води. Нині рівень оплати за послугу складає менше половини.

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донеччина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.65Мб)

  Попередній матеріал
  Битва за церкву в середмісті Києва (репортаж)
  Наступний матеріал
  Через кризу закрито "Олеський замок" (репортаж)
  Теги:
  Loading...