Битва за церкву в середмісті Києва (репортаж)

  Міжконфесійні розбирання у Києві. Київський та Московський патріархати не можуть поділити недобудовану церкву на території меморіального комплексу пам`яті жертв Чорнобиля. Дійшло вже й до сутичок. А ось в районній адміністрації стверджують: споруда перебуває у власності району і не належить жодній релігійній організації.
  Єва Дончук, прихожанка: "Ми прийшли значить, я прийшла, батюшка іде отсюда, растрёпаний такий. Я поздоровалась, кажу, що таке. Він каже: прийшли храм захвачувати і мене побили".

  Єва Адамівна прихожанка храму Миколи Чудотворця. Вже кілька разів на власні очі бачила справжню облогу святині. На допомогу вірним Київського патріархату приходять члени праворадикальних організацій, парафіян патріархату Московського боронять представники одного з козацтв. Сутички навколо храму "в такому форматі" тривають вже з початку лютого. Настоятель отець Іван запевняє, їм чужого не треба. Мовляв, храм належить православним Київського патріархату. Місце, на якому його будують освятив патріарх Філарет. Нині ж церкву начебто намагається захопити патріархат Московський.

  отець Іван: "Вони жодних документів не показують. Кажуть, що уклали угоду між Пилипишиним, фонд Єлизавети Романової невідомого походження і громада "Всіх скорботних радість" і вони кажуть, що вони кошти вклали в цей фонд. Можливо була угода про продаж цього храму".

  Нині храм охороняє міліція. Від кого і на чиє замовлення - дізнатися не вдалося. Зі священником Московського патріархату - отцем Віталієм зустрічаємося в Свято-Іллінському соборі. Тут своя правда. Настоятель собору підтверджує: саме вони вклали кошти в будівництво храму. І будують його цілком законно, уклавши угоду з районною адміністрацією. Натомість на заваді їм стає патріархат Київський.

  отець Віталій: "Да у нас есть все документи. На основании которых мы пользуемся этим храмом и строим его. Каждый день там идёт строительство. Просто тогда, когда мы строили, они не обращали внимание на это. Они решили, что мы его всё таки достроим, а потом мы его заберём. Но когда мы выходные дни начали проводить богослужения, это представителям Киевского Патриархата не понравилось".

  У Шевченківській райадміністрації запевняють, храм нікому не продавали. А от благодійний внесок дійсно брали. Однак в угоді чітко прописали - після завершення будівництва храм належатиме виключно - територіальній громаді району. Тож жодна релігійна організація претендувати на нього не може. Причина конфлікту, важають в адміністрації, особисті інтереси священників.

  Галина Пахачук, заступник голови Шевченківської райдержадмінітсрації: "Вони між собою навіть спілкуються, навіть хороші стосунки мають вдвох, розумієте. Тут питання не в тому, чи має бути храм, чи не має бути храм. Питання в тому, хай визначаться на рівні вищого керівництва".

  Замість колотнечі, обом конфесіям не завадило б сісти за стіл переговорів, радять в адміністрації. Застерігають - можуть й амбарний замок на двері повісити, щоб доки храм не здадуть в експлуатацію, жодна з конфесій не правила у ньому.

  Анна Мірошниченко, Олексій Тищенко, 5 канал


  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.41Мб)
  Попередній матеріал
  У КМДА розробили новий порядок розміщення МАФів
  Наступний матеріал
  На Донеччині обмежили постачання води (репортаж)
  Теги:
  Loading...