На Дніпропетровщині волонтерів навчають надавати першу невідкладну допомогу

  Загони, які будуть спільно з рятувальниками працювати у місцях надзвичайних подій планують створити на Дніпропетровщині. Навчанням охочих займається “Червоний хрест”. Охочих записатися чимало, утім перевагу віддають тим, хто захоплюється екстремальними видами спорту.

  Викладач англійської Маргарита Семенова захоплюється альпінізмом. Про формування “Червоним хрестом” загону добровольців почула по радіо. Каже – з дитинства мріяла бути медиком і зараз має змогу втілити її.

  Маргарита Семенова, волонтер:“У меня не реализованная мечта, в свое время очень хотела поступить в медицинский институт, но мне родители категорически не рекомендовали. Мечта осталась не реализованной, эта потребность у меня, может в прошлой жизни была каким-то знахарем, не знаю”.

  Ось так на манекені волонтерів навчають робити непрямий масаж серця. Скорочений курс надання першої допомоги триває усього чотири години. За цей час обіцяють навчити правильно накладати пов'язки та транспортувати поранених. Рятувальники кажуть – набір до волонтерського загону швидкого реагування ще триває. Ставку роблять саме на тих хто займається екстрамальними видами спорту, адже вони, на відміну від інших, не бояться вигляду крові та швидко реагують під час небезпечних ситуацій.

  Ігор Романюк, Начальник Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області: “Желательно, это люди, которые имеют специальную подготовку: те же альпинисты, те же люди, которые имеют внедорожники – проходимость техники очень важна. Люди, которые готовы оказывать помощь в любых ситуациях, на дорогах пока доедет скорая помощь”.

  У першому сформованому загоні – двадцятеро людей. Записуються також і ті, хто хоче навчитися надавати першу невідкладну допомогу собі чи своїм близьким.

  Людмила Лашко, голова дніпропетровської обласної організації Товариства “Червоного Хреста України”:“Наше население массово записывается на курсы первой помощи. Вот у нас только по городу Никополю, сегодня председатель сообщила, тысяча человек уже записалось”.

  Протягом місяця планують організувати по кілька загонів швидкого реагування у кожному місті області. Підготовлені фахівцями червоного хреста волонтери зможуть працювати разом із рятувальниками під час надзвичайних ситуацій: повеней, пожеж чи аварій. І до приїзду швидкої надаватимуть першу медичну допомогу.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мешканці Луганщини допомагають українським воякам продуктами та речами
  Наступний матеріал
  Питання звільнення Фірташа під заставу буде вирішено не раніше 21 березня - ЗМІ
  Теги:
  Loading...