На Буковині триває фестиваль "Полонинська ватра" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Традиційне гуцульське свято відзначають сьогодні на Буковині. Там відбувається фестиваль "Полонинська ватра", яким урочисто проводять вівчарів на полонину. Давня традиція за останні 45 років переросла у масштабний фестиваль.
  Піснями та танцями буковинці проводжали вівчарів на полонину. Дівчата вбрали вишивані сорочки та закружляли у танці, а парубки співали пісень.

  Оксана Дудій, 5 канал: "Полонинська ватра запалала дуже гаряче і означає, що в 45-те легіні підуть полонину. Кожен візьме шматочок вогню і запалить свою ватру – це така традиція".

  Перед походом старійшина проводить змагання серед легінів на витримку. Кожен повинен вміти запалити ватру, пройти вузькою колодою та шкидко з`їсти вареники. Адже на полонині чоловіки пробудуть три місяці, а це тяжка праця.

  А тим часом гості свята досхочу ласували буковинськими стравами. Тут і традиційний банош, кулеша, а також гуслянка, яку жартома ще називають карпатським пивом.

  Прощання коротке - ватажок, верхи на коні з факелом у руках, робить почесне коло на прощання. І разом із своїми легенями, мандрує на полонину.

  Оксана Дудій, Андрій Гаргара, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.98Мб)
  Попередній матеріал
  Селяни Луганщини розбирають власні хати, продають цеглу й виїжджають до райцентрів
  Наступний матеріал
  До Дня Києва на Хрещатику влаштували свято для ролерів (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: