Селяни Луганщини розбирають власні хати, продають цеглу й виїжджають до райцентрів

  Незвичний бізнес організували - від безвиході - селяни на Луганщині. Вони розбирають хати та розпродають їх по цеглині. Виручених коштів достатньо на скромне помешкання у райцентрі. Там, на відміну від сіл, є і робочі місця, і школи, і магазини.
  Як вибратися з Богом забутого села деякі жителі Радгоспного збагнули ще кілька років тому. Тоді селяни почали масово розвалювати свої будинки та розпродавати їх по цеглині на будматеріали. А на виручені гроші  купувати помешкання у районному центрі. 

  Людмила Суха: "Оце если б я виїхала — продала б. Його розбирають, вивозять и строять нове в городє чи пригородє".

  Нині з п`ятисот будинків у Радгоспному залишилося близько півсотні. І лише 18 з них – обжиті. Інші розібрали або самі господарі, абож заповзятливі односельці.

  Жителі села кажуть - у Радгоспному давно немає елементарного - магазину, школи, фельдшерського пункту. Про роботу навіть не йдеться. Нині до села мало не щодня навідуються "Камази". На якісну радянську цеглу попит великий.

  Доля розібраних будинків не оминула і місцеві керівники – колись колгоспні будівлі, про які влада давно забула. Старожили кажуть, якщо так і далі триватиме – від села скоро не залишиться каменя на камені.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.94Мб)
  Попередній матеріал
  Сьогодні - День Києва
  Наступний матеріал
  На Буковині триває фестиваль "Полонинська ватра" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: