Сенцов, Кольченко
Сенцов, Кольченко joinfo.ua

"Сенцов і Кольченко ніколи не просили російських паспортів" – МЗС вимагає від РФ повернути українських громадян

  Україна вимагає негайно звільнити політв'язнів

  Олег Сенцов та Олександр Кольченко ніколи не зверталися до російських органів з метою оформити собі громадянство Російської Федерації. На цьому вкотре наголосили у вітчизняному МЗС, засудивши незаконні рішення Кремля.

  У Міністерстві закордонних справ наголосили, що і Сенцов, і Кольченко мають паспорти громадян України. Тож дипломати відкидають будь-які аргументи російської сторони щодо автоматичного набуття засудженими громадянства Росії після окупації півострову. Причина – російські закони суперечать як нормам загального міжнародного права, так і порушують Віденську конвенцію про право міжнародних договорів. У МЗС наголосили, що незаконні дії мають припинитися, а Кольченка та Сенцова потрібно негайно звільнити та повернути до України.

  Нагадаємо, сьогодні Мін'юст РФ офіційно відмовився видати Україні активістів, посилаючись на те, що вони набули російського громадянства згідно законодавства РФ.

  25 серпня 2015 року за сфабрикованою справою у російському Ростові-на-Дону суд оголосив вирок українським громадянам Олегу Сенцову та Олександрові Кольченку. Режисерові Сенцову присуджено 20 років позбавлення волі, активістові Кольченку – 10 років.

  Попередній матеріал
  Журналісти "5 каналу" перевірили, як працює проект "Поліклініка без черг"
  Наступний матеріал
  Мешканці житлового масиву Діївка у Дніпрі роками потерпають від підтоплень

  Росія відмовилась видати Україні Кольченка

  Міністр закордонних справ Британії вимагає від Росії негайно звільнити Сенцова і Кольченка

  Після виписки з лікарні кримського політв'язня Кольченка помістили до штрафного ізолятора – правозахисники

  Сестра Сенцова – про відмову РФ передати політв'язня Україні: "Заяви про російське громадянство Олега – це повна маячня"

  У МЗС гостро відповіли на заяву РФ щодо відмови передати Україні політв'язня Сенцова

  Росія відмовилася передати Україні Олега Сенцова