radiosvoboda.org

Росія відмовилась видати Україні Кольченка

РФ надала українцю своє громадянство

Міністерство юстиції РФ офіційно відмовило Україні у запиті на видачу українського активіста Олександра Кольченка. Про це у своєму Facebook повідомив заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Петухов.

Чиновник оприлюднив документ, у якому вказується, що РФ відмовляється передати Кольченка для подальшого відбування покарання в Україні, бо Олександр Кольченко "отримав російське громадянство".

Facebook / Sergiy Petukhov

У листі сказано, що в разі, коли фізична особа має також громадянство ще однієї країни, то Росія розглядає його лише як громадянина РФ. У відповіді російського Мін'юсту зазначається, що між Україною та Росією відсутній міжнародний договір, який регулює питання подвійного громадянства, тому передача Кольченка Україні неможлива.

Нагадаємо, раніше сьогодні Росія відмовила передати Україні Олега Сенцова.

25 серпня 2015 року за сфабрикованою справою у російському Ростові-на-Дону суд оголосив вирок українським громадянам Олегу Сенцову та Олександрові Кольченку. Режисерові Сенцову присуджено 20 років позбавлення волі, активістові Кольченку – 10 років. 

Попередній матеріал
Данилишин – про курс гривні: Чи в усьому винна Гонтарева?
Наступний матеріал
Штаб АТО: На Маріупольському напрямку бойовики обстріляли захисників Водяного з 122-мм артилерії
Теги:

Сестра Сенцова – про відмову РФ передати політв'язня Україні: "Заяви про російське громадянство Олега – це повна маячня"

У МЗС гостро відповіли на заяву РФ щодо відмови передати Україні політв'язня Сенцова

Росія відмовилася передати Україні Олега Сенцова

Порошенко: Ми не зупинимось у боротьбі за звільнення Сенцова