5 канал

Данилишин – про курс гривні: Чи в усьому винна Гонтарева?

Особливих ризиків для встановленого курсу у межах визначених у Держбюджеті-2017 немає

Уряд має всі можливості утримати курс гривні у межах, визначених у Держбюджеті-2017. Про це в ефірі "5 каналу" заявив екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

"Коли говорити про курсову політику, звичайно, тут деколи зараз заслужено, деколи незаслужено критикують Валерію Гонтареву і Національний банк України. Але потрібно подивитися, чи в усьому винна власне Гонтарева. Ми мали у Верховній Раді ще мати основні засади грошово-кредитної політики ще у вересні 2015 року. На жаль, через відсутність Ради НБУ такого документу не було і визначати основні індикатори кредитно-грошової політики було нікому. Тому я думаю, уряд, можливо, взяв на себе сміливість спрогнозувати курс національної валюти, хоча це не його функція, у межах, визначених в держбюджеті на 2017 рік", – зазначив він.

Зі слів Данилишина, на курс впливає дуже багато факторів: це і відкритість національної економіки, і співробітництво з МВФ та міжнародними фінансовими установами.

"Особливих ризиків для встановленого курсу у межах визначених у Держбюджеті-2017, я не бачу. Він може коливатися від визначеного до приблизно 29-30 (грн – 5.ua), – додав екс-міністр.

Попередній матеріал
Теледебати Клінтон і Трампа – відео
Наступний матеріал
Росія відмовилась видати Україні Кольченка