поліклініка без черг 5.ua

Журналісти "5 каналу" перевірили, як працює проект "Поліклініка без черг"

У МОЗ за проектом поки що спостерігають

Пацієнти Київського міського дитячого діагностичного центру можуть тепер потрапити на прийом до лікаря за три кроки. Записатися можна як через термінал у холі дитячого діагностичного центру, так і в його реєстратурі та просто через інтернет. Усі дані вносять до єдиної бази. Проект "Поліклініка без черг" працює у закладі понад місяць. За цей час ним скористалися більше як три тисячі пацієнтів.

У лікарів у системі – свій доступ. Вони можуть перевіряти свій графік та вносити пацієнтів, яких необхідно оглянути невідкладно, без запису.

"Ось ви бачите, черг немає біля дверей лікаря. Ніхто не сварить, ніхто не кричить: я перший, я крайній і це дуже приємно, це позитивний момент в нашій роботі", – розповідає дитячий хірург Олександр Масний.

Зменшити кількість пацієнтів у коридорах – це головна функція нової розробки. Щоправда, вона не вирішує інших питань, що робити, коли лікарів бракує і найближчий запис до них через місяць, або й того гірше – необхідного фахівця у закладі взагалі немає.

Вартість цієї системи – близько 15 тисяч доларів. Встановлювали її коштом розробників. За кілька тижнів проект впроваджуватимуть в обласній поліклініці. До кінця року проект з'явиться ще у трьох медзакладах Києва, а наступного – у п'ятдесяти.

У міністерстві охорони здоров'я за проектом поки що спостерігають. Та обіцяють: якщо система зарекомендує себе добре у кількох закладах, думатимуть над її впровадженням в і інших регіонах країни.

Олена Бережнюк, Данило Буланенко," 5 канал".

Попередній матеріал
Цієї ночі в Україні можна побачити один з найбільших зорепадів року
Наступний матеріал
"Сенцов і Кольченко ніколи не просили російських паспортів" – МЗС вимагає від РФ повернути українських громадян