Микола Княжицький
Микола Княжицький фото Європейська солідарність

Ми зареєстрували законопроєкт, що покладе край російській церкві у нашій державі – Микола Княжицький

Читайте по-русски
Народний депутат наголосив: кремль використовує свою церкву для пропаганди і поширення ідеології "русского міра"

Ініціатор законопроєкту, народний депутат із фракції "Європейська Солідарність" Микола Княжицький розповів, що у Верховній Раді України зареєсторований законопроєкт щодо заборони російської церкви в Україні. Про це повідомляє пресслуба партії "ЄС". 

"кремль використовує свою церкву для пропаганди і поширення ідеології "русского міра". Зараз очевидно, що будь-які структури, які здійснюють антиукраїнську діяльність, повинні припинити свою діяльність у нашій державі", – написав Княжицький. 

"Сьогодні ми зареєстрували законопроєкт, який покладе край російській православній церкві у нашій державі. Проєкт Закону № 8221 "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій" має повністю заборонити діяльність рпц та її структур на території України. Діяльність рпц має не релігійний, а політичний характер. Керівництво та духовенство рпц використовується для антиукраїнської діяльності, схвалює військову агресію росії проти нашої держави, благословляє російських солдатів, які несуть смерть мирному населенню України", – наголосив Микола Княжицький.

Народний депутат нагадав: важливо, що згідно з Томосом, в Україні є єдина автокефальна Православна церква. 

"Відповідно до рішення Об'єднавчого Собору 15 грудня 2018 року, вона отримала назву Українська Православна церква (Православна церква України). А відтак, для уникнення маніпуляцій та введення в оману українських вірян, законопроєкт закріплює правило: використовувати слова "православний" у своєму найменуванні можуть тільки ті релігійні організації, які підпорядковані Православній церкві України. Ми не заперечуємо права на свободу віросповідання. Кожен може вірити у що і як хоче, або ж не вірити у ніщо. Але будь-які організації мають поважати право держави, дотримуватись законів і шанувати правопорядок. Сподіваюсь, що законопроєкт знайде підтримку в залі. Це не теологічна дискусія", – наголосив Княжицький.

Законопроєкт передбачає наступні положення:

  • встановлюються заборона діяльності на території України російської православної церкви, релігійних організацій (об'єднання), які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації (об'єднання) входять до структури (є частиною) російської православної церкви, а також релігійних центрів (управління), які входять до складу чи визнають (декларують) у будь-якій формі підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях російській православній церкві;
  • передбачається, що всі правочини пов'язані з використанням майна (оренди, найму, лізингу тощо), строк дії яких не закінчився, укладені між резидентами України з відповідною заборонено іноземною релігійною організацією, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є, припиняються достроково;
  • встановлюються особливості найменування релігійних організацій, зокрема, можливість релігійної організації використовувати у своїй назві (як повній так і скороченій), найменуванні слово "православний" або "православна" у відповідних відмінках виключно у випадку, якщо ця релігійна організація у канонічних та організаційних питаннях підлегла Православній церкві України.

Нагадаємо, СБУ підтвердила, що священники упц мп працюють на росію.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

Піп упц мп оформив храм на тещу та дружину, не дає вірянам перейти до ПЦУ.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Електрику подали до всіх областей України після масованих ударів – що заживили найперше
Наступний матеріал
Відновлення після обстрілів – марафон "Незламна країна"
Loading...
У Раду внесли законопроєкт про заборону рпц в Україні

У Раду внесли законопроєкт про заборону рпц в Україні

На Житомирщині священники РПЦ не пускають до храму громаду, яка перейшла до ПЦУ

На Житомирщині священники РПЦ не пускають до храму громаду, яка перейшла до ПЦУ

Митрополит рпц вважає "кумедними" відео знущань з воїнів ЗСУ – Казанський

Митрополит рпц вважає "кумедними" відео знущань з воїнів ЗСУ – Казанський