Похорон
Похорон Фото "Главком"

Двері до храму були зачинені зсередини: на Закарпатті труну з тілом Героя не дали занести в церкву упц мп

  Читайте по-русски
  Дмитро Спасюк загинув у віці 26 років

  За інформацією ЗМІ, у селі Чорна Тиса Ясінянської селищної громади Рахівського району Закарпатської області священник Свято-Успенського храму не дозволив занести тіло загиблого молодого хлопця Дмитра Спасюка до церкви перед погребінням. Про це повідомляє "Главком" із посиланням на волонтерку Тетяна Когутич у Facebook.

  "Дмитро Спасюк із Чорної Тиси загинув 7 жовтня у віці 26 років. Молодший сержант, командир бойової машини зенітного ракетного взводу підрозділу 128-ї бригади, на момент повномасштабного вторгнення рф був у Чехії, але повернувся в Україну і пішов до війська. Раніше був контрактником, служив у ЗСУ, був в АТО", – мовиться в повідомленні. 

  "Зі слів брата загиблого, сім'я не схотіла, аби Дмитра відспівував місцевий священник. Його попередили про те, що на чин похорону запросили інших отців із сусіднього Ясіня, де є парафії Української православної церкви", – розповіли в ЗМІ.

  "Мені перед похороном зателефонував голова, просив попередити священника, що ховатиме не він. Я подзвонив і сказав, мовляв, отче Віталію, так і так, на похороні у Дмитра правитимуть українські. А він мені на те: "А я що, москальський?" та й виключив телефон", – розповів брат загиблого Ярослав.

  За словами брата, отець Віталій більше не брав слухавки і ні з ким не спілкувався.

  "На похорон Дмитра Спасюка зійшлося дуже багато людей. За традицією, перед погребінням у Чорній Тисі заведено заносити померлого до церкви", – мовиться в повідомленні. 

  "Коли процесія підійшла до воріт церкви, представник церковної двадцятки вийшов, став на воротах і сказав, щоб несли в обхід. Виявилося, що двері до храму закриті зсередини. Там перебували старші жінки, вони визирали з вікон. Тоді тіло Дмитра в труні поклали просто перед входом до храму, відспівали і потім уже так понесли на кладовище", – розповіла волонтерка.

  За повідомленням ЗМІ, Спасюки і місцеві жителі цю ситуацію не хочуть лишати без реагування та прагнуть розголосу.

  "Потім родичам розказали, що священник начебто сильно образився, що його не запросили хоронити Дмитра Спасюка і що начебто саме він сказав не пускати похоронну процесію до храму. Спасюки і місцеві жителі цю ситуацію не хочуть лишати без реагування та прагнуть розголосу", – написали в повідомленні 

  Нагадаємо, ПЦУ оприлюднила заяву щодо створення штучних перешкод для переходу громад із московського патріархату.

  Попередній матеріал
  ПЦУ оприлюднила заяву щодо створення штучних перешкод для переходу громад із московського патріархату
  Наступний матеріал
  ПЦУ звернулася до Зеленського щодо блокування владою виходу парафій із московського патріархату
  Loading...
  Божий знак: патріарх рпц кирило гепнувся на дупу під час літургії в Новоросійську – відео

  Божий знак: патріарх рпц кирило гепнувся на дупу під час літургії в Новоросійську – відео

  Британія запровадила санкції проти настоятеля рпц патріарха кирила

  Британія запровадила санкції проти настоятеля рпц патріарха кирила

  рпц в Україні є канонічною аномалією – Євстратій (Зоря)

  рпц в Україні є канонічною аномалією – Євстратій (Зоря)