Сергій Кривонос
Сергій Кривонос ПП \"Воїни АТО\" / Facebook

"Ми ж не воюємо м'ясом": у РНБО розкритикували ідею Зеленського про масову мобілізацію

  Читайте по-русски
  У будь-якому випадку – більшість населення не навчена військовій справі

  Думка президента Володимира Зеленського, що у випадку нового нападу Росії можна буде мобілізувати жінок і чоловіків, є абсолютно нереалістичною. Про це у коментарі НВ заявив заступник секретаря РНБО, генерал-майор Сергій Кривонос.

  Він наголосив, що населення України у значній мірі не готове ідеологічно до таких заходів, а крім того не навчене поводженню із зброєю. На думку Кривоноса, оточення глави держави вводить його в оману, переконуючи у можливості такої мобілізації.

  "Це розповідають президенту, що вони це спроможні зробити. А ми, які це пройшли і бачили це в своїх реаліях, ми розуміємо, що навіть якщо теоретично ми зможемо мобілізувати жінок і чоловіків – а чи навчені ці люди тримати зброю в руках? Ні. Чи люди ці хочуть це робити? Ні", – зазначив генерал-майор.

  Він зауважив, що нині патріотизм в Україні "не підтримується на рівні держави" і 2014 рік – цьому показник.

  "У нас патріотизм не підтримується на рівні держави, і 2014 рік показав, що величезна кількість йшла (воювати – ред.), але ще більша кількість – тікала від мобілізації. Тікала. І 2018 рік, коли ввели воєнний стан, також показав, що величезна кількість втекла. Тому держава повинна виховувати цей мобілізаційний резерв, й ідеологічно також. Це не за рік досягається", – нагадав заступник секретаря РНБО.

  Також він акцентував, що навіть якби вдалося настільки масово мобілізувати людей – більшість не навчена військовій справі.

  "Ми ж не воюємо м'ясом, не кидаємо людей десятками тисяч. З іншого боку, подивіться на досвід вірмено-азербайджанської війни. Вона показала, що невелика кількість особового складу у взаємодії з технікою при правильно спланованих операціях дозволяє досягти високих результатів. Тому величезна кількість мобілізованих людей не вирішить питання спроможності протидіяти ворогу", – резюмував посадовець.

  Нагадаємо, раніше президент Зеленський заявив про можливість мобілізації жінок і чоловіків у разі нового нападу Росії.

  Попередній матеріал
  У Зеленського заявили, що чекають на скасування люстрації
  Наступний матеріал
  ДТП у Дніпрі: рятувальникам довелося витягати жінку із зім'ятого авто
  Loading...