Варфоломій на Афоні
Варфоломій на Афоні romfea.gr

"Ми залишаємося на боці Вселенського Патріархату": афонські монахи висловилися з приводу українського питання

  На зустрічі членів Святої спільноти гори Афон було розглянуто проблему суперечок, що виникли між предстоятелями Помісних Православних Церков, а також на самому Афоні

  11 лютого відбулася зустріч членів Святої спільноти гори Афон, на якому було висловлено її позицію щодо питання надання Українській Церкві автокефалії. Про таке повідомляє Cerkvarium з посиланням на грецьке онлайн-видання Romfea.

  Зустріч Святої спільноти відбувалася у закритому непублічному форматі. На ній було розглянуто проблему суперечок, що виникли між предстоятелями Помісних Православних Церков, а також на Афоні.

  Афонські монахи відповіли на тиск РПЦ по Україні, висловивши повну консолідацію з позицією Вселенського Патріарху, до канонічної юрисдикції якого належить Свята гора Афон.

  "Ми залишаємося на боці Вселенського Патріархату і не будемо миритися з його приниженням", – йдеться в повідомленні.

  Також представники гори Афон пояснили, чому залишаються на стороні Вселенського Патріархату: "Тому що еллінізм і Вселенський Патріархат мають першість у Православ'ї"

  Водночас було висловлено спільне бажання наразі утримуватись від публічних заяв, щоб не викликати неправильних тлумачень, і було вирішено почекати, поки не створяться відповідні умови для винесення остаточного рішення з приводу України.

  "Важливо зберегти єдність Святих монастирів і надати всім чітке послання, що ніхто не зможе використовувати Афон. Афон для всіх. Ми хочемо зберегти мир і єдність Церкви. Але як Афон, ми не дозволимо, щоб еллінізм і Вселенський Патріархат було принижено", – сказав представник святогірської братії.

  І додав: "Свята спільнота має достатньо мудрості та досвіду, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску заради чужих цілей".

  Попередній матеріал
  Зона ООС: бойовики обстріляли житлові будинки в Травневому
  Наступний матеріал
  Польща і Норвегія посварилися: країни заявили про взаємну висилку дипломатів
  Loading...

  Відповідь фейкам про "несправжність": ПЦУ вписали у диптих помісних Православних Церков Вселенського Патріархату

  Епіфаній: ПЦУ не підпорядковується Константинопольському Патріархату

  Стало відомо, скільки колишніх парафій УПЦ МП перейшли в нову Православну Церкву України

  На Житомирщині погрожують священикам, які перейшли до ПЦУ

  Як інтронізація Предстоятеля ПЦУ Епіфанія зібрала разом військових, акторів та представників різних релігійних конфесій – сюжет

  Митрополит Епіфаній: РПЦ – останній форпост Путіна в Україні