5 канал

Ми маємо змінити думку суспільства про дітей з особливими потребами – Кулеба

Розвиток інклюзивної освіти є запорукою реформування інтернатних закладів

Кожна громада має взяти на себе відповідальність, щоб дитина з інвалідністю жила вдома і ходила до школи. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Сильні духом" заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. 

"З дітьми з інвалідністю системно ніхто не працював. Ті послуги, які створювалися раніше і ще за часів Радянського Союзу, в основному створювалися на базі інтернатних закладів ... Весь світ працює по-іншому. Там, де дитина живе, вона має бути в сім'ї, і це невід'ємне право дитини, а держава має створити послуги за місцем проживання. Це інклюзія", – зазначив він. 

Кулеба зауважив: "Розвиток інклюзивної освіти є запорукою реформування інтернатних закладів. І це питання не тільки Міністерства освіти – Мінсоцполітики, Міносвіти, МОЗ, Мінфін підключається, Мінрегіон, тому що ми говоримо про децентралізацію, а все зводиться до того, що кожна громада має взяти на себе відповідальність, щоб дитина з інвалідністю жила вдома і ходила до школи".

Зі слів Уповноваженого Президента України з прав дитини, наразі ми маємо змінити думку суспільства про дітей з особливими потребами.

"Знову ж таки ми маємо змінити ставлення сьогодні і держави, і суспільства. Тому що працюючи навіть із дітьми сьогодні, з лідерами, 30% з лідерів кажуть, "ну, можливо, все ж таки, щоб дитина вчилась в інтернаті". Їхні батьки, більш ніж половина, вважають, що цим дітям не місце поруч з їхніми дітьми", – розповів Кулеба.

Нагадаємо, сьогодні в ефірі "5 каналу" перша леді закликала народних депутатів ухвалити закон "Про освіту" щодо інклюзивного навчання.

Попередній матеріал
У День захисту дітей Путін налякав маленьку дівчинку – опубліковано відео
Наступний матеріал
Еліна Світоліна зіграла з першою ракеткою світу на "Ролан Гаррос"
Loading...

Марина Порошенко: 550 освітян готові розпочати інклюзивну освітню програму

Серед іноземців громадяни США найбільше усиновлюють українських дітей з особливими потребами

У Броварах відкрили школу для дітей з особливими потребами

Посилити допомогу людям з особливими потребами - такий указ підписав Глава держави