"Ми – люди з великим терпінням": бійці АТО про необхідність дотримуватися тиші

Із забороненої артилерії бойовики гатили по позиціях українських військових під Лебединським. Днями це приазовське сеілище стало однією з найгарячіших точок на карті АТО. Сьогодні, 7 лютого, тут також неспокійно

Лебединське залишається однією з найгарячіших точок у зоні АТО. Бойовики гатять тут із мінометів різних калібрів щодня. Якщо раніше важку зброю ворог застосовував переважно вночі, останнім часом артилерійські обстріли – не дивина і вдень. Лише в середу зранку неподалік українських позицій розірвалися шість мін. 

Також армійці помітили активізацію ворожих снайперських груп. "Снайпери зайшли. Розраховують нас схопити на дурня", – зазначає військовий Віктор.

"Хоч і новачки, але працюють виважено", – так кажуть про ворожих снайперів оборонці Лебединського. Намагаються непомітно наблизитися і посісти вигідну для стрільби позицію. Потім під прикриттям кулеметів і гранатометів відкривають вогонь.

"СПГ працює. Постріл чутно. Відповідно, все по укриттях. Потім, знову-таки, виходять оглядати, куди постріл прилетів і звідки відповідь йде. До роботи беруться снайпери. Ротного колись, коли він проходив в окопі, ледве не зачепило. За 20 см від нього пролетіла куля", – каже військовий Олександр.

Бійці помітили: часто обстріли з боку терористів передують приїзду спостерігачів ОБСЄ.

"Буквально перед приїздом спостерігачів вони спочатку відпрацьовують мінометами по нас – це 82-мм, 120-мм, з СПГ стріляють. І в подальшому чекають просто на нашу відповідь. При цьому, підходить час приїзду ОБСЄ. Усе для того, щоб показати: подивіться, які ми (бійці АТО – ред.) негідники, порушуємо Мінські домовленості. Хоча це не так, ми люди з великим терпінням", – каже військовий Віктор.

Детальніше про ситуацію на позиціях – дивіться в сюжеті: 

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Колись лунали дитячі голоси": фото покинутих будинків у Водяному – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Бачо Корчілава і Сергій Щербина – відео
Наступний матеріал
"Аннушка" та турбогвинтові літаки: чим вражає Державний музей авіації ім. Антонова