5 канал

"Кулі літають над головою": захисники Широкиного про професійні обстріли ворога

Військовослужбовці, які боронять позиції на Донеччині, розповідають про мінометні та гранатометні провокації бойовиків. Про ситуацію у Приазов'ї – в репортажі Анастасії Старостенко

"Обстановка здебільшого напружена. Стріляють переважно вночі. Стріляють автомати, кулемети, ПКМ, міномети прилітають", – розповідає військовий Сергій. 

Від автоматів і кулеметів – до забороненої артилерії. Ворог застосовує проти оборонців Широкиного великий арсенал озброєння. Обстріли з мінометів зазвичай неприцільні та поодинокі. Так терористи провокують бійців АТО на вогневу відповідь.

Цілковитої тиші на цій ділянці фронту немає навіть удень. Російські найманці намагаються розвідати розташування українських позицій і виявити слабкі місця в обороні армійців.

"Розвідують позиції, намагаються бити з АГСів. Буквально позавчора тут лягли "равлики" їхні. Чекають реакції від нас", – каже військовий "Арей".

Професійність ворога військові оцінюють високо. Про це свідчить робота диверсійних груп, періодичність обстрілів та, особливо, активність снайперів. Відстань до ворога від українських позицій – кількасот метрів. Тож під прикриттям кулеметів і гранатометів ворожі снайпери відкривають прицільний вогонь.

"Буває так, що виходиш на пост і навіть не можеш голову підняти, бо кулі літають над головою, чутно свист", – розповідає боєць АТО Максим.

Оскільки армійці не піддаються на провокації і не відкривають вогню у відповідь, бойовики намагаються їх оббрехати.

Аби звинуватити українських бійців у порушенні режиму тиші, бойовики обстрілюють свої ж позиції. Така "гра на публіку" – тактика не нова, тому армійці на неї ніяк не реагують.

Детальніше про ситуацію в Широкиному – дивіться в сюжеті:

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Потужний десант: як тренується в АТО підрозділ, сформований за зразками НАТО – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Було важко пізнати, весь – ніби гематома": що розповів у суді майданівець Цілицький
Наступний матеріал
Сироїд: Ухвалення змін до закону про "бандеризм" є рішенням з юридичними наслідками для українців
Loading...