У Києві розгорнули найдовший прапор України
У Києві розгорнули найдовший прапор України Дарницька РДА Києва

"Ми дорослішаємо як політична нація": чому українці розчаровуються у владі – експертка

Читайте по-русски
Українці розчаровуватимуться в політиках, поки не випрацюють механізм, щоб або не помилятися, або помилятися не так часто, вважає політична експертка

Розчарування в політиках – це нормальний еволюційний процес для будь-якої країни, будь-якої політичної нації, вважає політична консультантка Ірина Сєрова. Про це вона сказала в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

За словами експертки, те, що люди розчаровуються в політиках, означає їхнє дорослішання як політичної нації.

"Ми постійно будемо захоплюватися якимись політиками, розчаровуватися, потім знову захоплюватися – поки не випрацюємо певний запобіжний механізм, щоб або не помилятися, або помилятися не так часто", – вважає Сєрова.

За її словами, протягом минулих президентських та парламентських виборів соціологи помітили шалений запит суспільства на політиків без політичного досвіду: "Всім тоді нав'язали наратив, що якщо прийдуть нові обличчя, то це все змінить".

Як зазначає політична консультантка, українці також схильні сподіватися, що політики здатні розв'язати всі їхні проблеми – починаючи від бруду в під'їзді, і закінчуючи війною на Донбасі. Саме тому, на думку експертки, суспільство швидко повірило в тезу про ефективність "нових облич".

Нині ж соціологи спостерігають шалене розчарування в образі "нових облич". "Хочуть не нових облич – хочуть досвідчених облич", – зазначила Ірина Сєрова.

Нагадаємо, згідно з останніми результатами соціологічних опитувань, які провели Центр Разумкова спільно з фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", президенту України Володимиру Зеленському не довіряють майже 50% опитаних українців, довіряють – 44%. Водночас Верховній Раді не довіряють 75% опитаних.

Попередній матеріал
СБУ викрила наркодилерів, які збували метадон по всій території України
Наступний матеріал
Порушників на перевантажених фурах ловитимуть цілодобово – влада хоче зберегти дороги
Loading...