president.gov.ua

"Наші звичаї роблять нас особливими": Порошенко з родиною привітали українців із Різдвом – відео

Порошенко закликав всіх українців помолитися за тих, хто захищає нашу країну

Президент України Петро Порошенко з родиною привітали українців з Різдвом.

 

Президент сказав: "Різдво – народження надії на спасіння, надії на мир, надії на справедливість. Це свято – воно духовне, але воно – й державне, воно – й народне. Вже понад тисячу років ми, українці, по-особливому відзначаємо цей день. З давніх-давен склалася традиція не просто співати колядки, але й відтворювати народження Божого Сина у народних вертепах. Так само здавна подають до столу особливу страву – кутю, яка символізує достаток, яким діляться з усіма".

Порошенко також нагадав: "Як 130 років тому написала Леся Українка: "… Вже й кутя і узвар на столі. В хаті так ясно… Світло горить якось надзвичайно весело і разом урочисто. Кожному хочеться сказати щось радісне, кожний почуває себе щасливим і повним надій… Тая радість перелітає з одного обличчя на друге. Мигтить, мов зірниця, в очах, бринить чарочками, лунає в дзвінкому дитячому сміхові… Як любо, урочисто-спокійно лунає те спільне: "Святий вечір!.." – традиція, яка в ньому так душевно змальована,  – живе й понині. Ми бережемо наші звичаї. Вони роблять нас особливими і несхожими на інших".

Своєю чергою дружина Президента Марина Порошенко додала: "Святий вечір входить у кожен християнський дім. Народився Син Божий. І ця звістка несе світло і радість усім нам. Діти починають колядувати і прославляти Христа. Тож давайте згадаємо теплим словом тих, хто живе у нашому серці! Подякуємо батькам, дітям, рідним та близьким, друзям та колегам за те,  що ми – разом! Бажаю, щоб зірка Христова принесла українцям радість і щасливе майбутнє нашій  рідній Україні!"

Президент Петро Порошенко також сказав: "Де б ми не були сьогодні: у церкві, за святковим столом чи на роботі, – згадаймо тих, хто захищає нашу країну. І помолимося за них, попросивши їм у Бога здоров'я та сили... Христос народився! Славімо Його!".

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: У Віфлеємі поставили особливий різдвяний вертеп

Попередній матеріал
"Вибили зуби плоскогубцями": звільнений з ОРДЛО боєць розповів про пережиті катування та плани втечі
Наступний матеріал
Різдвяне богослужіння у Володимирському соборі: включення
Loading...

Велике повечір'я з Литією – відео

Таїнства українського Різдва: що таке "павучки" та як готувати 12 пісних страв

Християни східного обряду готуються відзначати Святвечір

У Тернополі встановили рекордну різдвяну шопку - фото