Віктор Муженко 5 канал

Муженко: ЗСУ формуватимуться за змішаним принципом комплектування

За період 2014-2016 років було укладено контракти з 85 тис. військовослужбовців

Начальник Генерального штабу, Головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко у програмі "Фактор безпеки" на "5 каналі" розповів, як краще формувати ЗСУ – за призовом, чи це має бути професійна контрактна армія.

Він зазначив: "На сьогодні ми ведемо мову про змішаний принцип комплектування. У нас є як військовослужбовці строкової служби, так і військовослужбовці служби за контрактом. Співвідношення на сьогодні приблизно із загальної кількості тільки 10% військовослужбовців строкової служби, і ми будемо продовжувати такий принцип комплектування".

"Чому? Тому що нам необхідно в тому числі здійснювати підготовку резервістів, підготовку резерву, які при необхідності буде поповнювати наші підрозділи, доукомплектовувати ті військові частини, які будуть вести відповідні бойові дії. Що стосується контрактної складової, то в нас у цьому плані є суттєві позитивні зрушення. За період 2014-2016 років ми уклали контракти з 85 тисячами військовослужбовців, і з них тільки у 2016 році уклали контракти 57 тисяч, з них порядку 6,5 тисяч – офіцери", – продовжив начальник Генштабу.

Муженко додав: "Термін підготовки для військовослужбовця строкової служби було два, зараз ми плануємо перейти на трьохмісячний цикл підготовки, і два місяці – для військовослужбовця служби за контрактом, теж на перспективі, думаю, з наступного року ми перейдемо на більш тривалий термін підготовки військовослужбовців служби за контрактом. З метою підвищення рівня їхнього індивідуального вишколу, щоб вони вже приходили у військові частини підготовленими фахівцями для ефективного виконання завдань, які стоять перед Збройними силами".

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Муженко розповів, як будуть розвиватися ВМС та авіація України – інтерв'ю

Попередній матеріал
Штаб опублікував фото наслідків мінометних обстрілів у Мар'їнці та Красногорівці
Наступний матеріал
Насалик: Україна повинна шукати альтернативні джерела закупівлі газу

Муженко розповів, як будуть розвиватися ВМС та авіація України – інтерв'ю

Цього року на контрактну службу до ЗСУ вступили понад 57 тис. осіб – міністр оборони

Під час переходу на контракт мобілізовані військові отримають до 10 мінімальних зарплат – Міноборони

Полторак розповів, як за кордоном сприймають нову українську армію – інтерв'ю