Віктор Муженко
Віктор Муженко Міноборони

Наслідки диверсій у Калинівці та Балаклії: Муженко пропонує збільшити кількість ЗСУ і змінити охорону арсеналів

Головнокомандувач ЗСУ підкреслив, що вибухи на військових складах мають всі ознаки диверсій і могли бути наслідком діяльності ворожих спецслужб

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що вибухи на військових арсеналах України є результатом спеціальної операції, та запропонував замінити воєнізовану охорону (ВОХР) на батальйони охорони і забезпечення. Про це він заявив у вівторок, 3 жовтня, передає прес-служба Міноборони.

"Надзвичайні події на арсеналах (складах) поблизу Сватового, Волновахи, Балаклеї, Маріуполя, Калинівки є нічим іншим, як результатом спеціальної операції. Не маючи змоги досягти своїх цілей на сході України військовим шляхом, противник переносить основні зусилля в глибину нашої країни. При цьому їх пріоритетним завданням, очевидно, є знищення саме тих засобів ураження, виробництво яких в Україні не здійснюється, а закупівля є неможливою", – наголосив генерал армії.

Він зауважив, що наразі готується пропозиції щодо заміни ВОХР, яка залучається, зокрема, і до охорони арсеналів, на батальйони охорони й забезпечення, "до складу яких входитимуть як підрозділи охорони, так і такелажні підрозділи та підрозділи механізації". "Це, безумовно, призведе до збільшення загальної чисельності Збройних Сил. У зв'язку з цим ми готуємо пропозиції до закону України "Про чисельність Збройних Сил України", – заявив головнокомандувач ЗСУ.

Нагадаємо, у Калинівці, що на Вінниччині, надвечір 26 вересня на складах озброєння та боєприпасів Міністерства оборони України виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Внаслідок розриву боєприпасів щонайменше двоє цивільних постраждали – були травмовані дві жінки. З Калинівського району довелося евакуювати понад 30 тис. людей.

Дивіться також фотогалерею:

Пожежа на найбільшому складі боєприпасів ЗСУ під Вінницею: фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нобелівську премію з фізики отримали науковці, що "зловили" гравітаційні хвилі
Наступний матеріал
Яку з оприлюднених у мережі версій законопроекту про повернення Донбасу внесуть до парламенту – "Час. Підсумки дня"
Loading...

Представник ЗСУ: "Теракт у Калинівці здійснила диверсійна група"

МОУ пропонує призвати до 500 офіцерів запасу, зокрема і для охорони складів і арсеналів

В Україні стартував осінній призов: що відомо та хто служитиме

Луценко: Керівник арсеналу в Калинівці знав, що "об'єкт практично беззахисний"

"Привіт радянським туфлям": у ЗСУ показали нові напівчеревики для військових – ФОТО

Нарешті – тиша: у Калинівці припинились вибухи снарядів та осередки займання