Ігор Попов
Ігор Попов 5 канал

"Можливо, найбільш проблемні вибори в історії України": ексголова КВУ розповів, чого чекати від процесу 25 жовтня

Читайте по-русски
Українцям видадуть в середньому по 3-4 бюлетені, і кожен бюлетень по інший виборчій системі, зазначив Попов

Проблемою прийдешніх місцевих виборів будуть не так фальсифікації, як низька явка виборців та складна система голосування, вважає голова Комітету виборців України у 1996-2009 роках Ігор Попов. Про це він сказав в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі".

"Навряд чи в нас буде багато фальсифікацій, проте якщо явка виявиться 35-40%, і якщо зіпсованих бюлетенів буде 10-15%, обрані кандидати не матимуть високої суспільної легітимності – за них проголосує значно менше, ніж половина людей. І це, звичайно, може бути проблемою", – зазначає Попов.

"Можливо, це будуть найбільш проблемні вибори в історії України. Пандемія, змінений в останній момент Виборчий кодекс, в якому дуже багато нестикувань та недосконалостей. Це, звичайно, погіршує якість виборчого процесу і ускладнює роботу членів виборчих комісій", – вважає ексголова КВУ.

За його словами, змінений Виборчий кодекс вводить в оману українців, які до цього часу в багатьох моментах не розуміють, як будуть голосувати: "Виборцям видадуть у середньому по 3-4 бюлетені, і кожен бюлетень по інший виборчій системі – не просто іншого кольору, а взагалі з іншою системою голосування. Це, звичайно, впливає на ставлення людей до виборів", – підсумував Попов.

Нагадаємо, 65% українців не змогли відповісти, коли відбудуться місцеві вибори.

Попередній матеріал
Зловживання і корупція: Сюмар прокоментувала скандал довкола "слуг" і родичів-помічників
Наступний матеріал
Бюджет на наступний рік проголосують 20 жовтня – заступниця голови фракції "Слуга народу"
Loading...