Морпіхи, десантники та снайпери: скільки часу потрібно для підготовки бійців різних родів військ та які у них задачі

Війна Фото з відкритих джерел
Традиційно морська піхота і десантники одне одного не дуже люблять

У програмі "Час: Online" на "5 каналі" ведуча Марія Скібінська та командир відділення 503-го окремого батальйону морської піхоти, історик Іван Костенко обговорили, яка специфіка підготовки снайперів, морпіхів та десантників.

Підготовка морпіхів

Костенко говорить, що добровольцям треба розуміти, що в морській піхоті легко не буде. 

"Добровольцям треба розуміти, що хороший день був вчора. У морській піхоті ніколи не буде легко. Треба бути готовим, що морська піхота – це така собі пожежна команда, яка поспішає туди, де щось треба загасити, когось врятувати, перемогти. Тому так, буде складно. Людина має бути готова зібратися і поїхати куди завгодно в будь-який момент. Тобто морпіх має бути легким на підйом по-військовому", – пояснює Костенко.

На запитання, скільки тепер проходить підготовка морпіхів, військовослужбовець говорить: "Я не знаю. Але загалом навчаєшся ти завжди. Тому що постійно треба вдосконалювати свої навички. Раніше, ще до початку повномасштабної війни, школа морського піхотинця займала три місяці. І тільки за результатами цього навчання тобі могли сказати, чи ти придатний до служби в морській піхоті, чи не придатний".

Морпіхи долають смугу перешкод
Морпіхи долають смугу перешкодМіноборони

Також морпіх розповів про особливості підготовки цього роду військ.

"У морській піхоті є смуга перешкод на право носити берет морського піхотинця, в десанті вони здають, якийсь крос. Скажу так, якби хтось у десанті намагався влаштувати таку смугу перешкод, як у морпіхів, цю людину дуже швидко звільнили б. Тому що у нас проходження смуги й отримання травми – це було як норма життя. Це було взагалі не легко. У нас були і загиблі під час проходження смуги перешкод. Було таке, що отримували травму, несумісну з життям, або серце не витримувало. Це дійсно складно, не легка прогулянка", – каже армієць.

Морпіхи долають смугу перешкод
Морпіхи долають смугу перешкодМіноборони

Підготовка десантників

Костенко також розповів про особливості підготовки десантників.

"Я служив у 79-й бригаді Миколаєва у 2014-2015 роках. Оскільки це спецвійська, як і морська піхота, то загалом вимоги такі самі. Традиційно морська піхота і десантники одне одного не дуже люблять, оскільки дуже подібні і це викликає конкуренцію, хто ж все-таки кращий. Ми знаємо, звісно, що морська піхота, але хай десантники не ображаються", – каже морпіх.

Десантник з ПЗРК "Ігла"
Десантник з ПЗРК "Ігла"Міноборони

Підготовка снайперів

Костенко каже, що на підготовку снайпера потрібне все життя. Снайпери в ЗСУ працюють в різних підрозділах і в різних типах військ.

"Завжди є куди розвиватися. Снайпер – це дуже специфічна робота. Зазвичай це на відкритій місцевості або на "нулі", чи за "нулем". І треба розуміти таку річ, що кожного разу, як снайпер когось бачить, він усвідомлює, що і ворог може побачити його. Це дійсно небезпечна робота, снайперів не дуже люблять брати в полон", – каже Костенко.

І додає, що у снайперські пари люди підбираються по характеру, хто кому підходить. І вже далі вони працюють парами.

"Ця робота вимагає певного складу характеру. У снайперській парі напарник має підпадати під такий характер, щоб людям було комфортно працювати, тому що якщо треба жити в лісі без нічого в якійсь ямі і спати по 15 хвилин, міняючи одне одного, і при цьому це відбувається з людиною, з якою ти не сходишся по характеру, – буде зовсім сумно", – розповідає морпіх. 

Снайпер
Снайперgoogle.com.ua

Костенко також розповів, хто йде у снайпери: "Це люди, яким цікава ця професія, і які люблять спостерігати навколишній світ, аналізувати. І помічати щось, чого не бачать інші. Треба вміти читати вітер. Загалом все зводиться до практики й аналізу своїх дій. Можу сказати, що те, що показують в кіно – це геть неправда".

"Є різні курси снайперів, там різні їхні етапи, різні калібри, тому повний курс проходження на снайпера в ЗСУ займає близько року. Снайпери в ЗСУ працюють в різних підрозділах і в різних типах військ. Є стандартні курси для всіх, але треба розуміти, що якщо це снайпер "Альфи", то вони більше заточені під роботу в містах. А якщо це снайпер ДШВ (десантно-штурмових військ – ред.), то він буде більше заточений під роботу в полі", – пояснює армієць. 

Змагання снайперів
Змагання снайперівпрес-служба Міноборони

Костенко також розповів, що деякі звички снайпери переносять і у мирне життя. Багато снайперів звикають маскуватися і навіть у мирному житті маскуються. Це просто вже професійне. І снайпери в житті люблять ходити по асфальту, а не по газонах, щоб не наражатися на вибуховий пристрій під ногами.

На запитання, чи важко стріляти, коли безпосередньо бачиш ворога, Костенко каже: "У всіх знайомих, які цим займаються, проблем нема, тому що не треба наділяти людськими рисами росіян, основуючись на їхню антропоморфність".

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Попередній матеріал
"Війна – це історія контрастів": жінка-воїн із Нацгвардії розповіла, що пережила на лінії фронту
Наступний матеріал
Терор і військова ганьба: ким був "вєлікій гєнєралісімус" Суворов, якого так любить путін
Loading...