ua.korrespondent.net

МОН вимагає від учителів розмовляти державною мовою

  Міністерство рекомендує навчальним закладам активніше проводити культурно-просвітницькі заходи – для популяризації української мови серед учнів та педагогів

  Міністерство освіти і науки України вимагає від усіх керівників департаментів та управлінь освіти та всіх навчальних закладів України дотримуватися мовного законодавства України та використовувати, як під час викладання навчального матеріалу, так і в особистому спілкуванні, у закладах українську мову. Про це стало відомо з листа Міносвіти, що був опублікований на офіційному сайті міністерства.

  "У робочий час у навчальних закладах з навчанням українською мовою науково-педагогічними, педагогічними працівниками та іншим персоналом використовується українська мова, а у навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин поряд з українською мовою – також мова, якою здійснюється навчально-виховний процес у цьому закладі", – мовиться в повідомленні.

  Крім того, МОН наголошує, що освітні заклади повинні забезпечити підвищення рівня володіння державною мовою своїх науково-педагогічних та педагогічних працівників.

  Як зазначається у листі, загальноосвітнім навчальним закладам при розробці робочого навчального плану на базі Типового навчального плану (без вивчення або із вивченням мови національної меншини, з вивченням однієї чи двох іноземних мов) рекомендується враховувати думки батьків та учнів – широко інформувати їх за допомогою веб-сайту закладу, батьківських зборів, проводити відповідне опитування.

  Повідомляється, що навчальним закладам рекомендовано для популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищах активно залучати дітей та молодь до різноманітних навчально-виховних і культурно-просвітницьких заходів.

  Нагадаємо, раніше Міносвіти вже зобов'язало своїх працівників розмовляти лише державною мовою.

  Попередній матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua
  Наступний матеріал
  Топ-15 тенісисток світу: Українка Еліна Світоліна увійшла до списку найкращих

  Міносвіти вже змінює правила вступу до вишів у 2017 році

  За європейською освітою: діти воїнів АТО та переселенців вилетіли до Вільнюса

  Міносвіти зобов'язало своїх працівників розмовляти лише державною мовою

  У Міносвіти розповіли, чого чекати випускникам від ЗНО-2017