Територіально – передмістя Києва. Настроєво – Гуцульщина. Експозиція Закарпаття в Музеї просто неба. Як і годиться, все починається тут не з обливань, а з молитви. У музейній дерев'яній церкві XVII століття, привезеній із Карпат, відправили Службу Божу.
За цим усім уважно спостерігають двоє туристів з Ізраїлю. Не християни за віросповіданням, Давид і Бен слухняно приєднуються до українських великодніх традицій.
"Ми вперше в Україні, ми євреї, і взагалі не розуміємо, що відбувається. Ми все знімаємо на відео. Фотографуємо одяг дівчат. І нам дуже подобаються і традиції, і вбрання", - говорять туристи з Тель-Авіва Давид і Бен.
Спершу гостей з Ізраїлю священик покропив водою. Далі вони і самі беруться опановувати майстерність українських обливань.
"Цей пристрій називається сикавка. Брали оцю сикавку, набирали багато води – десь там поміщається до літра води. І поливали дівчат, і бігали сьогодні в обливаний понеділок. Дівчата в той час відкуповувалися крашанками, писанками. І хто більше з хлопців принесе писанок, крашанок, в того більше гонору було. Тобто це гонорові хлопці", – розповіла завідувач відділу "Карпати" Національного музею народної архітектури та побуту Олена Громова.
Малеча під церквою водила весняні хороводи й кликала весну маївками-гаївками. І там само під церквою народ не так масово обливався, як розговлявся. Під стріхою старої музейної хати наїдки позносила лемківська громада Києва.
Ольга Петрів та Руслан Альмухамедов, "5 канал".