Обливаний понеділок у Пирогові
Обливаний понеділок у Пирогові 5.ua

Молилися, обливалися і частувалися: під Києвом святкували другий день Великодня

У Музеї просто неба в Пирогові під Києвом сьогодні святкували другий день Великодня і обливаний понеділок. Там зібралися і гуцули, і лемки, і київські відпочивальники, й іноземці

Територіально – передмістя Києва. Настроєво – Гуцульщина. Експозиція Закарпаття в Музеї просто неба. Як і годиться, все починається тут не з обливань, а з молитви. У музейній дерев'яній церкві XVII століття, привезеній із Карпат, відправили Службу Божу.

За цим усім уважно спостерігають двоє туристів з Ізраїлю. Не християни за віросповіданням, Давид і Бен слухняно приєднуються до українських великодніх традицій. 

"Ми вперше в Україні, ми євреї, і взагалі не розуміємо, що відбувається. Ми все знімаємо на відео. Фотографуємо одяг дівчат. І нам дуже подобаються і традиції, і вбрання", - говорять туристи з Тель-Авіва Давид і Бен. 

Спершу гостей з Ізраїлю священик покропив водою. Далі вони і самі беруться опановувати майстерність українських обливань.

"Цей пристрій називається сикавка. Брали оцю сикавку, набирали багато води – десь там поміщається до літра води. І поливали дівчат, і бігали сьогодні в обливаний понеділок. Дівчата в той час відкуповувалися крашанками, писанками. І хто більше з хлопців принесе писанок, крашанок, в того більше гонору було. Тобто це гонорові хлопці", – розповіла завідувач відділу "Карпати" Національного музею народної архітектури та побуту Олена Громова.

Малеча під церквою водила весняні хороводи й кликала весну маївками-гаївками. І там само під церквою народ не так масово обливався, як розговлявся. Під стріхою старої музейної хати наїдки позносила лемківська громада Києва.

Ольга Петрів та Руслан Альмухамедов, "5 канал".

Попередній матеріал
У Львові масштабно відзначають обливаний понеділок
Наступний матеріал
Запис до лікаря онлайн та електронна медична картка: коли та як це працюватиме
Loading...

Діти б'ють у дзвони – Христос воскрес!: як кияни святкують Великдень

Ласун "Камаз" в захваті: посвячені паски доїхали та до військового шпиталю

Благодатний вогонь із Єрусалиму прибув до України

У Нацполіції розповіли, як охоронятимуть Київ на Великдень та Євробачення

"Великдень для Героїв": 15 квітня 107 пасок і писанок покладуть до портретів Небесної Сотні

Дієтолог: Для багатьох людей цукровий, м'ясний та алкогольний удар на Великдень не проходить безслідно