5.ua

Міжнародний день сільських жінок святкують сьогодні у світі [відео]

   

  Наталя Колеснік живе у Макошиному понад 30 років. З 90-х її село перетворилось на осередок безробіття та соціальної невлаштованості. Щоби вивести рідне село з кризи, жінка створила громадську організацію. За 10 років - встигли відремонтувати лікарню, облаштувати дитячі майданчики. Усе - на гроші грантодавців. Останнє надходження - 15 тисяч євро - витратили на покращення дозвілля літніх людей.

  Наталя Колеснікова, лідер сільської громадської організації: «Щоби всі дбали про своє село, дбали про своїх людей, дбали про дітей, дбали про стареньких, яких зараз дуже багато в нашому селі. Їх більше ніж 700 чоловік. І дуже багато таких стареньких, які є зовсім одинокі».

  Одна з таких - Надія Рачок. Нещодавно вона зустріла 92ий рік.  6 років тому помер її чоловік. Інших родичів вона не має. Колись їй вистачило сил пережити окупацію Ленінграду, але на боротьбу з соціальними проблемами - здоров'я бракує. Якби не волонтери, зізнається, доживала би роки у порожньому будинку.

  Надія Рачок, жителька села: «С коляской выручили меня так, дай вам бог здоровья! До самого, сколько вы живете, при полном, при полном, ка мне хорошо с этой каляской».

  Громадська активність у Макошиному - виняток з правила, констатують експерти.  Настільки успішних громадських організацій в Україні не більше десятка. А тим часом близько 6 мільйонів українських селянок потерпають від насильства у сім'ї, браку якісного медичного обслуговування, важко працюють на землі.

  Олена Суслова, лідер громадської організації з питань гендерної рівності: «Дуже багато проблем, з якими ми стикаємося, ми нарікаємо, що навіть у місті вирішити важко, а у селі це буває удвічі - утричі важче, або не можливо зовсім. В силу самих різних причин. Зокрема, віддаленості від різних державних органів, від різних важливих структур, які розташовані зазвичай у великих містах».

  Нині активістки з Макошиного мають далекоглядні плани. Зокрема, відремонтувати водолікарню, створити музей села та започаткувати зелений туризм у регіоні. Та готові ділитися своїм досвідом з однодумцями з інших сіл.  Всесвітній день сільської жінки вони відзначають як завжди - на громадській роботі.

  Дмитро Мороз, Данило Шматько, Валерій Савицький, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Адвокат Дрижака: Крашкова немає фактичних доказів наруги над нею
  Наступний матеріал
  Дайджест міжнародних новин за 15 жовтня
  Теги: